ASRİAD Samsun Şubesi, 3. Genel Kurulu başarıyla gerçekleştirildi. Genel Kurulda ASRİAD Samsun Şubesi yeni başkanı Tuncay Bulut oldu.

BAŞARI DİLEDİ

Genel Kurul'da bir konuşma yapan Genel Başkan Adnan Danışman, ASRİAD'ın 81 ilden temsilcilerle kurulan bir dernek olduğunu, ismini ASR suresinden aldığını ve asrın ihtiyaçları dahilinde plan ve programını yaparak çalışmalarını yürüttüğünü dile getirdi. ASRİAD'ın geçmişte yaşanan tüm süreçleri dikkate alarak bilgi birikimi oluşturduğunu ve bu bilgi birikiminin de ASRİAD'ın gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti. Konuşmasında Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere de değinen Danışman, Filistin'de büyük zulümler yaşandığını ve en büyük zararı da çocukların gördüğünü söyledi. Adnan Danışman, Filistin'de bugün yapılan zulmün, zalimlerin soy kütüğüne yazılacağını, zalimler olmasa da onların torunlarının bu zulmün bedelini ödeyeceklerinin altını çizdi. Danışman konuşmasının sonunda yeni şube başkanı Tuncay Bulut'a ve şube yönetim kurulu üyelerine yeni dönemde yapacakları çalışmalar konusunda başarılar diledi.

Genel Başkan Adnan Danışman'ın ardından 2. Dönem Şube Başkanı Furkan Okudan konuşurken yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunurken salonda bulunanlardan helallik istedi.

"ÖNCELİK NİTELİK" SLOGANI İLE YOLA ÇIKTIK"

Yeni Şube Başkanı Tuncay Bulut ise yaptığı konuşmada "Önce Nitelik" sloganı ile çıktıkları bu yolda her gün büyüyerek Samsun'da, bölgelerinde ve ülkemizde söz sahibi olan bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi. Genel Kurulların STK'ların mutlu ve özel günleri olduğuna vurgu yapan Bulut, mutluluklarına dahil oldukları ve enerjilerini bugün Genel Kurulun yapıldığı salondan sinerjiye çevirdikleri için Genel Başkan Adnan Danışman, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerine ve toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Bugün yeni seçilecek tüm kurullarıyla birlikte Samsun'un çıkar ve menfaatleri doğrultusunda taraf olduklarını açıkça beyan ettiklerini dile getiren Tuncay Bulut, şehrin tüm sorumluluklarında taşın altına ellerini koyacaklarından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğinin altını çizdi. Bugüne kadar ASRİAD ailesi içinde olan ve ailelerine yeni katılan, güçlerine güç katan arkadaşlarıyla birlikte  önümüzdeki günlerde daha da güçlü  olacaklarından şüphe duymadıklarını ifade eden ASRİAD Samsun Şube Başkanı Tuncay Bulut, "Acılı gününde ağladığımız, mutlu gününde birlikte halay çektiğimiz bir aile olacağımızdan kimseninin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Samsun'a katma değer ve istihdam sağlayan Samsun'un sorunlarıyla dertlenen, mutluluklarıyla sevinen bir STK olmaya devam edeceklerine vurgu yapan Bulut, bugüne kadar ASRİAD’a değer katan Genel Başkan Adnan Danışman'a, derneğin Samsun'da birlikte kuruculuğunu yaptıkları Furkan Okudan’a ve birlikte çalıştıkları tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

Genel Kurul sonunda Samsun Şube Başkanı Tuncay Bulut tarafından ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman'a bir teşekkür plaketi takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yeni Şube Başkanı Tuncay Bulut, "Acılı gününde ağladığımız, mutlu gününde birlikte halay çektiğimiz bir aile olacağımızdan kimseninin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı. 

İşte ASRİAD yeni yönetim kurulu listesi; 

Tuncay Bulut başkanlığında oluşan ASRİAD Samsun Şubesi yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Fikret Mırık, Yunus Emre Eke, Giray Şen, Fazlıhan Carus, Burak Öksüz, Davut Yılmaz, İlhami Efe, Osman Kılıç, Mehmet İnel, Oğuz Yavuz Ölmez, Tuba Mazlum Can, Arif Şengöz, Berati Yeşil, Alperen Carus, Orhan Mırık, Füsun Altıparmak, Mustafa Kılıç, Bülent Özdere ve Şadi Şener.

Genel Kurula AK Parti bölge milletvekilleri İlyas Topsakal, Orhan Kırcalı ve Ersan Aksu'nun yanı sıra Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları, STK temsilcileri ve basın mensupları da katılım gösterdi.

Bafra'da firari hükümlü yakalandı! Bafra'da firari hükümlü yakalandı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.