Sezon başında Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan Arda Güler ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor.

18 yaşındaki genç yıldız, sarı lacivertli kulüpten 20 milyon Euro bonservis ücreti karşılığında İspanyol devine transfer olmuştu. Ayrıca yapılan sözleşmeye 10 milyon Euro'luk bonus maddesi de eklenmişti. Ancak Real Madrid'e transfer olan Arda Güler için işler istediği gibi gitmedi. Milli futbolcu sezon başı kampında sakatlandı.

2 AY FORMA GİYEMEYECEK

Arda Güler'in yaşadığı sakatlığın ardından en az 2 ay forma giyemeyeceği açıklandı.

A Spor'un haberine göre başarılı oyuncunun ekim ayındaki milli takım arasından sonra sahalara dönebileceği belirtilmişti.

Bu gelişmeler sonrası Real Madrid, Arda Güler ile ilgili flaş bir karar aldı.

OCAK AYINDA YOLLAR AYRILIYOR!

İspanyol basınında yer alan habere göre, Arda Güler ocak ayında Real Madrid'den ayrılabilir.Detaylara göre Real Madrid, Arda Güler'in fiziğini mümkün olduğu kadar güçlendirmek istiyor.

Ancak bunu yaparken top sürme çevikliğinin de azalmasını önlemek istiyor.

Samsun'da birincilik için koştular  Samsun'da birincilik için koştular 

Bu nedenle İspanyol ekibinin, Arda'nın kas kütlesini artırmak için kontrollü bir diyet düzenlemesine gideceği belirtildi.

Öte yandan Real Madrid'in, 18 yaşındaki orta sahanın patlayıcılığını ve gücünü artırma adına çalışmalar yaptırması bekleniyor.

Real Madrid, Arda'nın fiziksel gelişiminin yanı sıra ocak ayında düzenli olarak forma giyebileceği bir takıma gitmesini de gündemine aldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.