Devlet kurumlarının konut sektöründe fahiş fiyat artışını dengelemek için yaptığı çalışmalar devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 42 ildeki 462 arsayı açık artırmayla satışa sunuyor. TOKİ, elindeki arsaları, 1-2 Kasım 2023 tarihinde açık artırma yöntemiyle satacak. Arsalar; konut, ticaret, sanayi, turizm tesis, özel sağlık tesis yapımına uygun ve plansız niteliğinde bulunuyor.

TOKİ ARSA SATIŞI HANGİ İLLERDE?

Muhammen bedeli 15 milyar 861 milyon 229 bin 931 TL olan yaklaşık 3 milyon 883 bin 551 metrekare büyüklüğündeki; Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova’da bulunan 462 arsa, açık artırmayla satılacak. Ayrıca Antalya Demre'de de bir arsa kiralanacak.

TOKİ ARSA SATIŞI ÖDEME KOŞULLARI NELER?

Alıcılar; konut, ticaret, sanayi ve turizm tesis alanı niteliğindeki arsalara yüzde 35 peşinat 48 ay vade ile sahip olabilecek. Satışa sunulan arsalar arasında Ankara'da konut, ticaret, sağlık tesis alanı, Diyarbakır'da konut ve ticaret, İzmir'de gemi söküm alanı, sanayi tesisi, İstanbul’da konut ve lojistik tesis alanı bulunuyor.

TOKİ ARSA SATIŞI BAŞVURUSU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Açık artırma, 1 Kasım 2023 Çarşamba ve 2 Kasım 2023 Perşembe günü saat 10.30'da yapılacak. Müzayede, TOKİ'nin İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Bilkent Otel ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Samsun'dan büyük tepki! İsrail'e lanet yağdı Samsun'dan büyük tepki! İsrail'e lanet yağdı

Ayrıca internetten de emlakmuzayede.com.tr adresinden teklif verilebilecek. Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN