Art arda meydana gelen iki büyük depremin ardından Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin talimatları doğrultusunda İl Özel İdaresi Genel Sekreterlerinin koordinesinde çok sayıda Yol-İş Sendikası Samsun 2 No'lu Şube Başkanlığı’na bağlı üyelerin bölgenin ayağa kalkana kadar çalışmalara devam edeceği açıklandı.

ÇALIŞMALARA DESTEK

Çorum İl Özel İdaresi'nden 8 teknik eleman, 18 operatör, 49 şoför, 7 seyyar tamir ustası, 5 aşçı, 3 beden işçisi olmak üzere toplam 90 kişi, Amasya'dan ise 54 personel ve 5 yardımcı personel olmak üzere toplamda 59 kişi bölgeye giderek çalışmalara destek verdi.

BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Bu arada, 28 kamyon, 4 arazöz, 6 greyder, 2 kanal kazıcı kepçe, 4 lastik tekerlekli yükleyici kepçe, 4 paletli ekskavatör, 1 lastik tekerlekli ekskavatör, 1 vidanjör, 4 tır-çekici treyler, 1 akaryakıt tankeri, 1 çöp kamyonu, 11 binek-minibüs ve seyyar tamir araçları da bölgeye gönderildi. Amasya İl Özel İdaresi'nden ise 49 araç bölgeye gitti. Bunların yanı sıra 5 mutfak kampı, 1 yataklı konteyner, 1 de seyyar tuvaletle bölge halkının ihtiyaçlarına destek verdi.

DEVLET-MİLLET EL ELE  

Yol-İş Sendikası Samsun 2 No'lu Şube Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada “İhtiyaçların karşılanması için tüm çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması talimatı verdiği hatırlatılarak, şöyle denildi:

 "Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinden hemen sonra Amasya-Çorum valilerimizin koordinasyonunda  gerçekleşen yardım ve kurtarma ekiplerinde bulunan üyelerimiz ve memurlar, gece-gündüz demeden devlet ve millet ile el ele vererek bölgemiz ayağa kalkana kadar çalışmalara devam edecektir. Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanlığımızın direktifleri ve bilgileri doğrultusunda Samsun 2 No'lu Şube Başkanlığı yönetim kurulu da kendi imkanlarını kullanarak gereğini yapmış ve yapmaya da devam edecektir

Samsun'da "enerji dedektifleri" okulların faturalarında düşüş sağladı! Samsun'da "enerji dedektifleri" okulların faturalarında düşüş sağladı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.