Akaryakıta büyük indirim geliyor! Samsun güncel akaryakıt fiyatları Akaryakıta büyük indirim geliyor! Samsun güncel akaryakıt fiyatları

Almanya vatandaşı 64 yaşındaki Lehmann Gerhard, geçirdiği felç nedeniyle Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda beyin damarında tıkanıklık tespit edilen hasta, anjiografik yöntemle atardamardan müdahale edilerek tedavi edildi ve sağlığına kavuşturuldu.

ALMAN HASTA SAMSUN'DA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dâhili Tıp Bilimleri, Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnme Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Çetin Kürşad Akpınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "29 Mayıs'ta gerçekleştirilen ameliyat sonrasında kısa sürede sağlığına kavuşan hastamızın felcinin nedeninin şah damarında darlık olduğu belirlendi. Bu tespit üzerine, işlemden bir hafta sonra dar olan şah damarına karotis stentleme tedavisi uygulandı. Böylece, hastanın yeniden felç geçirme riski ortadan kaldırıldı. Bu ameliyat, inme merkezimizin yetkinliğini ve başarılarını bir kez daha ortaya koymaktadır. Hem ülkemiz hem de Samsun ili sağlık turizmine büyük önem vermektedir. Bu tür örneklerle inme merkezimiz, sağlık turizmine katkıda bulunmaktadır." açıklamasında bulundu.

SAĞLIK ALANINDA BAŞARISINI KANITLIYOR

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gerçekleştirdiği bu önemli ameliyatla bir kez daha sağlık alanındaki başarılarını kanıtlamış ve adından söz ettirmiş oldu.

FİKİR İŞÇİSİ: ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELVAN İLHAN