AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu heyet, iş birliği ve ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik görüşmelerde bulunmak üzere Çin'e giderek yoğun programına başladı.


DAVETLİ OLARAK GİTTİLER

Çin Komünist Partisi’nin davetlisi olarak ülkeye giden AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Âlâ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya ve eski Siirt Milletvekili Afif Demirkıran'ı Şangay Havalimanı'nda ÇKP Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakanlığı Batı Asya ve Kuzey Afrika Müdürü Jiao Zhixin karşıladı. Jiao Zhixin ve beraberindeki heyet Türkiye ile ikili ilişkiler üzerine değerlendirmelerde bulundu. 

FIRSATLAR KONUŞULDU 

Heyet, Şangay’da Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Temsilcisi işadamlarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Türkiye Çin arasındaki iş ilişkileri, yatırım imkanları ve fırsatları konuşuldu. Çin ve Japonya’nın ortak girişimi olan Fanuc Robotics fabrikasında incelemelerde bulunan heyet, AI ve robotik sistemlerin birlikte çalışma ve üretim süreçleri hakkında bilgi aldı. 
Heyet, AK Parti ve Çin Komünist Partisi arasında Mutabakat Zaptı imzalama ve Stratejik Diyalog Toplantısı'na da katılacak.

Samsunlular dikkat! Tramvay ve otobüsler o saatlerde ücretsiz Samsunlular dikkat! Tramvay ve otobüsler o saatlerde ücretsiz

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik