DEPREMZEDELERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan bir dizi program gerçekleştirmek üzere geldiği Samsun’da ilk olarak Münevver Ayaşlı KYK Kız Yurdu’nda kalan depremzedelerle bir araya geldi, deprem nedeniyle Samsun’a gelen aileleri evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti, daha sonra öğrenci ve öğretmenlerin hijyen malzemesi üreterek deprem bölgesine gönderdiği Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışmalar hakkında bilgi aldı. Buradaki programlarının ardından Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanlığı ‘nda düzenlenen toplantıda İl Başkanı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe ve Belediye Başkanlarıyla bir araya geldi.

“AFETİN İZLERİNİ SİLMEK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk anından itibaren devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla sahada olduğunu, yaraları sarmak ve afetin izlerini silmek için çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü ifade eden Karaaslan, “Yüzyılın Afeti olarak nitelenen depremler nedeniyle yitirdiğimiz tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz Sn. Bakanlarımızın koordinasyonunda arama kurtarmadan beslenme ve barınmaya, tahliyeden lojistiğe kadar süreci tüm detaylarıyla titizlikle yönetirken, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını en hızlı şekilde giderebilmek için seferber olmuştur. Kurumlarımızın yanı sıra Mehmetçiğimiz, Polisimiz, Jandarmamız, sağlık çalışanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllülerimiz, ülkemizin dört bir yanından gelen itfaiye ekipleri, madenciler ve isimsiz kahramanlar AFAD koordinasyonunda muazzam bir dayanışma örneği sergilemiştir. Bugün de seferberlik ruhuyla tüm vatandaşlarımız deprem bölgesine büyük küçük demeden yardımlarını ulaştırmaya devam etmektedir. Bugüne kadar tüm zorlukları birlik ve beraberliğinden aldığı güçle aşan bir millet olarak bu sıkıntılı süreci de el ele, omuz omuza, gönül gönüle aşacağımıza inanıyoruz.” dedi.

“SAMSUN OLARAK VATANDAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Depremden etkilenen vatandaşlar için barınma imkânlarının her geçen gün çeşitlendirildiğini belirten Karaaslan, “Afet bölgesinde ve afet bölgesi dışında; çadır, konteyner, GSB yurtları, oteller, kamu misafirhaneleri, MEB tesisleri ve diğer tesislerde depremzede vatandaşlarımıza barınma hizmeti sunulmaktadır. Valiliğimizin koordinasyonunda STK’ların, Belediyelerimizin, gönüllülerin ve hemşehrilerimizin destekleriyle Samsun’umuzda misafir ettiğimiz vatandaşlarımızı evlerinde hissettirmek için el birliği içinde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Samsun’un depremin meydana geldiği günden beri bölgede olduğunu, şehrin imkânlarının depremden etkilenen vatandaşlar için seferber edildiğini belirten Karaaslan, “Samsun, depremin açtığı yaraların sarılması için yoğun bir gayretle bölge genelinde çalışmalarına ivedilikle başlamıştır. Bugün ziyaret ettiğimiz Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden imalat yapan diğer okullarımıza, Olgunlaşma Enstitülerimizden Halk Eğitim Merkezlerimize, teşkilatlarımızdan hayırsever iş insanlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza varıncaya kadar şehrimiz bölgeye yardımlarını ulaştırmaya devam etmektedir. Hemşehrilerimizin Samsun’un konukseverliğini ve yardımseverliğini, milli dayanışma duygumuzu en iyi şekilde yansıttığı bir sürecin içinden geçiyoruz. Emanet şuuruyla tüm misafirlerimizin ihtiyaçlarını giderebilmek için ilimiz genelinde örnek bir yardımlaşma seferberliği oluştuğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızı bundan sonra da yalnız bırakmayacak, devlet-millet el ele bu süreçte yanlarında olacağız.  dedi.

“BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYELERİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE”

Depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren belediyelerin bütün imkânları ile deprem bölgesine seferber edildiğini söyleyen Karaaslan, “Belediyelerimiz iş makineleriyle, personeliyle, yardım tırlarıyla, aşevleriyle, gıda-barınma hizmetleriyle depremden etkilenen il ve ilçelerimize ivedilikle ulaşarak sahada nerede ihtiyaç varsa orada bulunmuştur. Bu süreçte Samsun Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimiz de arama kurtarma çalışmalarına katılmış, beslenme-barınma destekleriyle, lojistik ve psikososyal desteklerle vatandaşımızın yanında olmuştur.” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.