Samsun'da ulaşım çilesi! Dakikalarca bekliyorlar Samsun'da ulaşım çilesi! Dakikalarca bekliyorlar

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ideolojilerinin temelinde millete hizmet olduğunu belirterek, "Biz milletimizle her zaman beraberiz. Kamuoyu araştırmaları ile ihtiyaçları tespit ediyoruz. Bir şehirde insanımızın bizden ne istediğini, neler talep ettiğini biz biliyoruz, anlıyoruz" dedi.

İŞİN RAHMETİ HİZMETTİR

Yılmaz, AK Parti’nin siyasete bakışını ve hizmet odaklı çalışmalarına değindi. Partilerinin hizmet siyaseti yaptığını ifade eden Yılmaz, "Bizim partimizin diğer partilerden farkına, dünyada gelişen hadiselere bakışımıza, ülkeyi yönetim tercihimize buradan biraz bahsetmek istiyorum. Neden insanlarımız bizlere bu teveccühlerini yansıtıyorlar, bizi tercih ediyorlar özetle ifade etmek istiyorum. Biz hizmet siyaseti yapıyoruz. Diğer partiler ideolojik siyaset yapıyorlar. Bu ideolojimiz olmadığı anlamına gelmiyor. Bizim ideolojimizin temelinde milletimiz ve milletimize hizmet var. Eğer siyasetinizi etkili bir siyasal araç haline getirmediğiniz takdirde ideolojiniz yağmursuz gök gürültüsüne benziyor. Bol bol gürültü yapıyorsunuz, bol bol konuşuyorsunuz ama içinde rahmet yok. İşin rahmeti hizmettir. Biz buna inanıyoruz. İnsanımızın hayatına katkı vermeliyiz diye düşünüyoruz. Hizmeti önemsiyoruz" diye konuştu.

İHTİYAÇLAR GÖZLEMLENİYOR

"Hizmeti de insanımızın gözüne sokar gibi değil, onların ihtiyaçlarını gözlemleyerek, onların ihtiyaçlarını dikkate alarak yapıyoruz" diyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim onlardan çok farklı bir özelliğimiz de insanımızın, milletimizin ne istediğini ve ne talep ettiğini biliyor olmamız. Bunu da teşkilatlarımızın büyük sinerjisi ve gayretiyle beraber elde ediyoruz. Biz milletimizle her zaman beraberiz. Kamuoyu araştırmaları ile ihtiyaçları tespit ediyoruz. Bir şehirde insanımızın bizden ne istediğini, neler talep ettiğini biz biliyoruz, anlıyoruz. Ve ihtiyaçları dert dediğimiz bir kavram haline getiriyoruz. Bunu da yüreğimize yerleştiriyoruz. Hani Cumhurbaşkanımız 'biz dertliyiz' diyor ya o dert dediği şey vatandaşlarımızın ihtiyaç olarak bize ilettiği ve bizim de yapmak için mücadele verdiğimiz şey."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.