AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz milletin partisiyiz. Milletin gönlünden çıktık. 31 Mart 2024 seçimlerinde AK Parti’ye millet büyük bir teveccüh gösterecek” dedi.

CUMHURİYET TARİHİNDE REKOR

Samsun'da hastanede ders: Hem tedavi hem eğitim Samsun'da hastanede ders: Hem tedavi hem eğitim

AK Parti’nin 11,5 milyon üyesi olduğunu bildiren Yusuf Ziya Yılmaz, “AK Parti güçlü bir siyasi hareket. Hatta dünyanın en güçlü siyasi hareketlerinden bir tanesi. Bizim 11,5 milyon üyemiz var. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu kadar büyük üyesi olan bir siyasi hareket, bir parti olmamış. O bakımdan böyle katılımcı bir demokrasi kültürünün üzerine inşa edilmiş bizzat insan odaklı bir siyaset yapma biçiminin ve bu biçimin ortaya koyduğu sonuçların 11 milyon 12 milyon kadar insanın da üyesi olduğu bir siyasi parti haline bu partiyi getiren Cumhurbaşkanımıza minnet ve şükranlarımızı sunalım” diye konuştu.

AK PARTİ'Yİ MİLLET KURDU

Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti’yi milletin kurduğunu işaret ederek “Biz milletin partisiyiz. Milletin gönlünden çıktık. AK Parti'yi Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ‘Millet kurdu bizim partimizi’ dedi. Hakikaten AK Parti'yi millet kurdu. Milletin bağrından çıktı. Bir ihtiyaçtan ötürü çıktı. Ve bu ihtiyacın gereği de dalga dalga ülkeye dağıldı ve AK Parti gördüğünüz gibi büyük bir hareket haline geldi. Bu ülkeye 20 yıldır, 22 yıldır hizmet eden ve bundan sonra da yıllarca da hizmet edecek olan bir siyasi partinin içinde olmak bizim de çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miraslar, övüneceğimiz şeylerden birisidir” ifadelerini kullandı.

İYİ BİR MUHALEFET YOK

Yılmaz son olarak ise şunları söyledi: “Allah'ın izniyle önümüzde 31 Mart 2024 seçimlerinde de millet yerel seçimlerde de büyük bir teveccüh gösterecek. Bu ülkede iyi bir siyasi muhalefet olsa bu ülkede AK Parti siyasetinin karşısında ya ey AK Parti yani bunu böyle yapmayın, şöyle yapın. Böyle yaparsanız daha iyi olur diyebilecekleri bir şey varsa biz onu dinlemeye hep hazır, onu incelemeye, onu değerlendirmeye hep hazırdık ama hiçbir zaman böyle bir şeyleri olmadı. Hatırlıyor musunuz? Hiçbir zaman olmadı.”

GÖZDE ARI

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.