İHSAN KURNAZ'DAN NECATTİN DEMİRTAŞ'A, "BİZDEN SAYGI BEKLEMESİN"

Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, “Her partiye, her partinin adayına saygımız var ama kimse kusura bakmasın İlkadım’ı yönetilemez hale getiren, İlkadım’ı kaosa sürükleyen, hem belediyeyi hem ilçeyi maddi ve manevi anlamda bataklığın içine sokmuş, sonra da dürüst başkan diye afişlerde boy boy resimlerini astırmış birisine saygı duymamız beklenmesin” dedi.

Samsun'da da hissedildi: Deprem Uzmanı Dr. Ramazan Demirtaş'tan Tokat depremi sonrası açıklama Samsun'da da hissedildi: Deprem Uzmanı Dr. Ramazan Demirtaş'tan Tokat depremi sonrası açıklama

"BELEDİYECİLİKTE İDDİALIYIZ"

Kurnaz, Cumhur İttifakı Teşkilatlarıyla birlikte Asarcıklılar Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Bayram Konuşuk ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet ederek projeleri hakkında bilgi verdi. Kurnaz burada yaptığı konuşmasında dernek başkanı ve üyelerine misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ederek, “Biz iddialıyız. Belediyeciliğin bizim işimiz olduğu hususunda iddialıyız. Çünkü Türkiye’de belediyeciliğin kitabını yazmış, İstanbul’u 1994 yılında çöp, çukur, çamur bataklığından düze çıkarmış bir liderin belediyecilik anlayışını sizlere taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

KURNAZ, "İLKADIM EHİL ELLERDE DEĞİL"

İlkadım'ın ehil ellerde olmadığını dile getiren Kurnaz şunları söyledi: “İlkadım’ı pırıl pırıl yapacağız. Beş yıl hiçbir şey yapmamış, adeta yan gelip yatmış bir başkan seçime bir iki ay kala bir tane binayı afişlere asarak icraat yaptım diye sergiliyor. Sen önce hesap ver; 2024 yılı İlkadım’ın tahmini bütçesi 1 milyar 800 milyon lira. Bu bütçede bugün doğmuş bebekten en yaşlımıza kadar herkesin hakkı var. Her kuruşun vatandaşa hizmet olarak dönmesi lazım. Ama üzülerek görüyorum ki bugün bu paralar maalesef düzgün bir şekilde kullanılmıyor. Sadece üç katlı bina yaptım demekle bu hesabı verebilir misiniz? Haydi toplam bütçe ile toplam hizmet karşılaştırması yapalım. Beş yıl içerisinde ne yapılmış, ne kadar bütçe ile ne yapmışsın bunu açıklayın. Koskoca bir dönemi üç katlı binayla geçiştiremezsin. Bunun her kurusunun yarın hesabını vereceğini bilerek harcanması lazımdı." 

"İŞÇİ ÇIKARMAYACAĞIM"

Göreve başladığında kimseyi işten çıkarmayacağına söz veren Kurnaz, "12 yıl siyaset yaptım, ilçe başkanlığı yaptım. Hep vatandaşımızın arasında oldum. Beni belediyeye bağlasanız da orada oturamam. Ben iyi bir kadro kuracağım işin ehli işin uzmanı her alanda, o kadroyu iyi yöneterek görevi vereceğim. Haftanın en az bir iki günü vatandaşın içinde olacağım.  Belediyede şu kesimi işten çıkartacak bu kişileri işten atacak diye dedikodu yapmaya başladılar.  Buradan özellikle altını kalın çizgilerler çizerek söylüyorum; Bizim Ak Parti belediyeciliğinde kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir şey asla yoktur. Asla hiçbir işçimizin ekmeğiyle oynamayacağız. Bizim çalışan işini bilen, işini iyi yapan çalışmalarımız başımızın tacıdır. Zaten onlarla birlikte yapacağız bu hizmetleri. Dedikodulara kulak asmasınlar hiçbir işçimizi işten çıkarmayacağız" diye konuştu.

YUSUF ZİYA YILMAZ'I SKM'DE AĞIRLADI

Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, daha sonra AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse’yi Cumhur İttifakı Ak Parti İlkadım Seçim Koordinasyon Merkezinde ağırladı.  Kurnaz, Yılmaz ile Köse’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.