ADIYAMAN’A SAMSUN KÖYÜ

Kahramanmaraşlı meydana gelen depremlerin ardından enkaz kurtarma çalışmaları devam ederken hayatta kalan vatandaşların barınma ihtiyaçları için çeşitli çalışmalar devam ediyor.  Bu gelişmeler üzerine Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu, Adıyaman’a konteyner köyü kurulacağını duyurdu. Adıyaman’a 30 dönüm arazi üzerine 'Samsun Köyü' kurulacağını duyuran SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı, kampanyaya destek çağrısında bulundu.

100 ADET KONTEYNER EV 150 ÇADIR OLACAK

Adıyaman valiliğinin tahsis etiği alan 100 adet konteyner ev 150 çadırdan oluşan bu yaşam alanı kurulacak. Ekmek fırınında da kurulacağı alan için sosyal medyadan yapılan paylaşımla destek istendi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye ile birlikte Suriye, Lübnan ve İsrail’i de kapsayan son yüzyılın en büyük depremi olarak tarihin sayfalarında yerini alan Kahramanmaraş merkezli depremde on ilimiz ve 13 milyonu aşkın vatandaşımız etkilenmiştir.

Deprem maddi ve manevi kapanması güç olan yaralar açmış, ancak Türk milleti olarak devletimiz ve milletimiz ile bunun da üstesinden Allah’ın izniyle geleceğiz.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları’nın en üst çatı kuruluşu olan SAMKON ‘un önderliğinde derneklerimiz, Federasyonlarımız ve tüm Samsunlu hemşehrilerimizle depremzede kardeşlerimizin yarasını sarmaya gücümüz nispetinde söz verdik.

Bu amaçla Adıyaman merkezde OSB bölgesinde Valilikçe tahsis edilen alanda Konteyner Ev ve Çadırlardan oluşan  “Samsun Köyü”müzün kurulumu hızla devam ediyor, en kısa zamanda mağdur ailelere teslim edilecektir.

Bölgede çalışan ekibimiz saha çalışmasını yapıp,  ilk etapta gönderilen konteyner evlerin yerleşmesini ve ekmek fırınını kurarak alanı hazırlamaya başlamıştır. Bundan sonraki süreçte 100 adet konteyner ev 150 çadırdan oluşan bu yaşam alanının ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır. Değerli gönül dostlarımızı, iş insanlarımızı, hayırsever kardeşlerimizi desteklemeye, yaraları sarmaya, sıcak bir ortamda oradaki mağdur kardeşlerimize

Kalacak yer vermeye davet ediyoruz. Zaman birlik olma, yekvücut olup yaraları sarma, kardeşine yuva kurma zamanıdır. Ayni ve Nakdi yardımlarınızı bekliyoruz. 1- Çadır 5.000 TL 2-Çadır 14.500 TL 3-Konteyner Ev 50.000 TL

Hasan Kaya AŞCI

SAMKON Genel Başkanı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Samsun'da 22 metrelik köprü karadan yürütüldü Samsun'da 22 metrelik köprü karadan yürütüldü