Yapılan son değerlendirmelere göre: Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Sinop'un batı kesimlerinde, öğleden sonra Samsun'un doğu kesimlerinde ve akşam saatlerine kadar ise Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalması bekleniyor.

Şemsiyeleri hazırlayın! Meteoroloji açıkladı (Samsun 5 günlük hava durumu) Şemsiyeleri hazırlayın! Meteoroloji açıkladı (Samsun 5 günlük hava durumu)

RÜZGAR: İç kesimlerde kuzeyli, kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerine kadar kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların sabah saatlerinde Sinop'un batı kesimlerinde, öğleden sonra Samsun'un doğu kesimlerinde ve akşam saatlerine kadar ise Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.