SON DEPLASMAN OLDU 

Başta Samsunspor camiası olmak üzeri tüm Türkiye, 20 Ocak 1989'da yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği kazanın acısını bugün bir kez daha yaşıyor. Tarifsiz acının 34. yılında sosyal medyada da birçok paylaşım yapıldı. Malatyaspor Karşılaşması için deplasman yollarına düşen Samsunspor takımı sabah saat 10.00 sularında Samsu'nun Havza ilçesinde bir kamyonla çarpıştı ve otobüs uçuruma yuvarlandı. Kazada Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomic ise Yugoslavya'da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etti. Bu kazada hayatta kalan birçok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralanmış sakat kalmıştı.

ONUR ŞAMPİYONU İLAN EDİLDİ

Trafik kazasından dolayı Samsunspor 1988-89 sezonuna devam edemedi, sezonun sonuna dek tüm maçlarda hükmen 3-0 mağlup sayıldı. Buna rağmen federasyon tarafından sağlanan özel statü ile ligde bırakılarak "Onur Şampiyonu" ilan edildi. Bir süre sonra Samsunspor, kırmızı ve beyaz olan renklerine kaybettiği isimlerin anısına siyah rengini de ekledi. Bu olayın anısına 2013-14 sezonunda Samsunspor taraftarı Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda kazada hayatını kaybeden futbolcular ve teknik adamın koreografisini Hasretinle Yandı Gönlüm şarkısı eşliğinde açmış tüm futbolseverleri duygulandırmıştı ve bu elim kazanın da unutulmayacağını göstermişti.

TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞDU

Türkiye'ye yasa boğan olay, 20 Ocak 1989 tarihli yerel ve yaygın gazetelerde 'Futbol yolunda can verdiler', 'Türkiye mateme boğuldu','Ağla Samsunlum ağla' başlıklarıyla verildi. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.