Yapılan son değerlendirmelere göre: Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların bu gece saatlerine kadar Sinop iç, Amasya, Kastamonu ve Çorum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2, yarın (Pazartesi) akşam saatlerine kadar ise Tokat çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin batısında 1 ila 3, doğusunda 3 ila 5 derece düşüş bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz genelinde devam eden aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Sinop iç kesimlerinde, Amasya, Kastamonu ve Çorum çevrelerinde bu gece saatlerine kadar, Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde ise yarın (Pazartesi) akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2), Samsun ve Ordu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Yerel dolu yağışı, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ UYARISI: Doğu Karadeniz’de rüzgarın yarın (02.10.2023 Pazartesi) batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatı yönlerden etkisini artırarak sabah saatlerinde batısı, öğle saatlerinden itibaren genelinde 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, Salı günü (03.10.2023) sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

23 Kasım Perşembe Samsun hava durumu 23 Kasım Perşembe Samsun hava durumu

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.