Yapılan son değerlendirmelere göre: Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu, Sinop'un ve Tokat'ın kuzey kesimleri, Ordu'nun güney kesimleri ile Samsun'un kıyı ve güneydoğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Kastamonu'nun kuzeybatı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölge genelinde 4 ila 6 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatıdan orta kuvvette, kıyı kesimlerde ise kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (30-60 yer yer 70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Kastamonu'nun kuzeybatı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

RÜZGAR UYARISI: Bölgemizin kıyı kesimlerinde rüzgarın; batı ve kuzeybatıdan kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (30-60 yer yer 70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN MERKEZ VE İLÇELERDE HAVA DURUMU

16 Temmuz Salı Samsun hava durumu 16 Temmuz Salı Samsun hava durumu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: NEJLA KAYA