Yapılan son değerlendirmelere göre; Genellikle parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu kıyı kesimlerinden başlayarak zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların kıyı kesimlerde karla karışık yağmur yer yer kar, iç ve yüksek kesimlerde ise kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. İç ve yüksek kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, öğle saatlerinden itibaren Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Samsun ve Ordu kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzey batılı yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Şemsiyeleri hazırlayın! Samsun'a yağmur geri dönüyor (Samsun 5 günlük hava durumu tahmini) Şemsiyeleri hazırlayın! Samsun'a yağmur geri dönüyor (Samsun 5 günlük hava durumu tahmini)

UYARILAR

DENİZ (FIRTINA) UYARISI: Orta Karadeniz'de rüzgarın bugün akşam saatlerinden itibaren batı ve kuzey batılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Çarşamba (15.02.2023) günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Başta deniz ulaşımı olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın bu sabah ilk saatlerden itibaren kuzey batı kıyı kesimlerden başlayarak kuzey ve kuzey batılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ağaç ve direklerin devrilmesi, Çatı uçması, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.