banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

22.05.2020, 12:20

Zümrüt Kalem : " Bayramınız kutlu olsun"

Yarın arefe, öbür gün 24 Mayıs 2020 Pazar günü Ramazan Bayramı birinci günü.

Müslümanların bu bayrama hazırlık için yapacakları:

EN YENİ ELBİSELERİNİZİ GİYİNİZ, GÖRÜNTÜLÜ KONUŞURKEN DOSTLARINIZA İYİ GÖRÜNTÜ VERİN!

YÜREKTEN GÖRÜNTÜLÜ BAYRAMLAŞINIZ!

Babanız, anneniz, çocuklarınız, torunlarınız akrabalar ve de dostlar sizi iyi görsün diye, temiz bayramlık elbiselerinizi giyinin. Çünkü telefonda GÖRÜNTÜLÜ Bayramlaşacaksınız. BAYRAMLIK GİYİNİN. Yüce ALLAH’ın sizi ne kadar güzel yarattığını paylaşınız.

1- Arefe günü akşamına kadar gücü yetiyorsa, Fıtır sadakasını vermelidir. (Bu bir anlamda o bayrama ulaşmasının sadakasıdır).

2- Oruç tutamayacak durumda olup gücü yeten her gün için Müftülüğümüzün belirlediği miktarda toplam 27 TLX30= 810 TL fakire vermelidir. Fakir bulamıyorsa, Mehmetçik Vakfı’na veya benzer kurumlara verebilir.

3- Bu bayram insanlığın ibret alacağı “İnsanların hatta evlat ve annelerin acaba virüs bulaştırır mıyım? diye korku içinde olduğu bir bayram olduğunu unutmayalım.

4-. MASKEYİ TAM TAKIN BURNUNUZ AÇIK OLMASIN

ASLA YARIM TAKMAYIN.

ISLANINCA YEDEĞİYLE HEMEN ELLERİNİZ DEZENFEKTANLA, 70 DERECE KOLONYAYLA TEMİZLEYİP YENİ MASKE TAKINIZ.

MÜLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ

5- MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ

Dünkü yazımızda “kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini açıklamıştık. Kur’ân: Bakara 2/195

Bayram sabahı tan ağarırken uyandık. Oruç ibadetinin yerine getirmenin yüce Allah’a layık kul olmanın huzurunu tüm bedenimizle hissettik. Sabah namazını evde kıldık. Müslümanlar, artık eskisi gibi bayramlaşma, el öpme, kucaklaşma asla yapmamalı. Kendimizi Covid-19 salgınından korunmak için yüce evrendeki ayetleri ki hekimler ve bilim adamları daha araştırıp okuyorlar, yüce Allah da öyle buyuruyor.

Cumanız hayırlara vesile olsun. Bayramınız kutlu olsun!

Sıkıntılarımızı giderecek bizi Covid-19’dan kurtaracak, kucaklaştıracak ve de yine Ramazan Bayramı’na bizi kavuşturan yalnız

Odur O(Hu Allah Hu).

Yorumlar (0)