Araç sahiplerini üzen haber Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre, "Zorunlu trafik sigortası" her ay 2.25 zam alacak. Bu tarifeye göre, zorunlu trafik sigortasına yüzde 51 zam yapılmış olacak

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINA YÜZDE 51 ZAM

Araç sahiplerine bir kötü haber daha geldi. Yaklaşık 25 milyon araç sahibini ilgilendiren karara göre, en son Şubat ayında zorunlu trafik sigortalarına yüzde 20 zam almıştı. "Zorunlu Trafik sigortasına" her ay yüzde 2.25 otomatik zam yapılacağını Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu açıkladı. Yıl sonunda ise, "zorunlu trafik sigortasına" toplam yüzde 51 zam yapılmış olacak.

araç 123.jpg

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI ZAMMI

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SED­DK) zorunlu trafik sigortası primlerinin her ay yüzde 2.25 oranında artırılmasına karar verdi ve genelge yayınlandı. Geçen 1 yıl içinde yüzde 125 artış gösteren zorunlu trafik sigortası bu gelen her ay artışla yıl sonunda yüzde 51 zamlanmış olacak.

thumbs_b_c_b4c1332003e7606d76349218e240aabd.jpg

SİGORTASIZ ARAÇ SAYISI ARTTI

Sigorta acentaları gelen zamlardan dolayı vatandaşın sigorta yaptıramadığını ve trafikte sigortasız araçların çoğalacağını düşündüklerine vurgu yapıyorlar.

Süte Yine Zam Geldi! Süte Yine Zam Geldi!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN