Minik Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi

Zonguldak Merkeze bağlı Üzülmez İlköğretim okulunda eğitim gören öğrencilere okul öncesi eğitim etkinlikleri nedeniyle trafik güvenliği dersi kapsamında teorik ve uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi verildi.Okul salonunda düzenlenen eğitimde...

Minik Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi
banner1314
Zonguldak Merkeze bağlı Üzülmez İlköğretim okulunda eğitim gören öğrencilere okul öncesi eğitim etkinlikleri nedeniyle trafik güvenliği dersi kapsamında teorik ve uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi verildi.

Okul salonunda düzenlenen eğitimde İl Sağlık Müdürlüğü İlk yardım Eğitmeni Derya Kayınova tarafından verilen eğitimde öğrencilere bilinç kontrolü, bayılma anında yapılacak işlemler, Burun kanamaları, El ayak kırılmaları, Boğaza yabancı cisim kaçması, Yanıklarda ilk yardım, Yüksekten düşme gibi konuları üzerinde geniş kapsamlı olarak öğrencilere bilgiler verildi. Üzülmez İlköğretim Okulu Müdürü Deniz Yılmaz ise Öğrencilerimizin de ilk yardım kuralları ile ilgili farkındalık yaratabilmek ve bu konuda öğrencilerimiz üzerinde daha etkin bir iz bırakabilmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz ilk yardım eğitimi öğrencilerimiz üzerinde olumlu etki yaratmıştır. Bu nedenle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen İlk yardım eğitimcisi Derya Kayınova, "Ya da buradan teşekkür etmek istiyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308