banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Devrek’te, Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplandı

banner1357

Devrek Kaymakamı Orhan Yalınız başkanlığında toplanan Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin yeni dönem çalışma programında, encümen, komisyon ve diğer çeşitli birimlerde görev alacak yeni üyelerin seçimleri yapıldı.Devrek Atatürk Kültür...

ZONGULDAK 14.04.2014, 17:46
Devrek’te, Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplandı
banner1353
banner1375
Devrek Kaymakamı Orhan Yalınız başkanlığında toplanan Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin yeni dönem çalışma programında, encümen, komisyon ve diğer çeşitli birimlerde görev alacak yeni üyelerin seçimleri yapıldı.

Devrek Atatürk Kültür Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Orhan Yalınız, İl Genel Meclis Başkanı Vacit Durdubaş, İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gün Albayrak, İl Genel Meclisi üyeleri İsmet Bostancı, Özcan Özmekik, Mustafa Uzundal ile mahalle ve köy muhtarları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, üyelere Birliğin 2013 yılında yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgiler verildi. İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık, ”Birliğimizin 2013 yılı faaliyetleri ile ilgili olarak Köydes programları dahilinde Birliliğimize toplam 2 milyon 365 bin TL ödenek aktarılmıştır. Verilen bu ödeneklerle 7 köyümüzde 890 bin TL bedelle içme suyu tesisi yapılmış, bir köyümüzde de motopomp satın alınmıştır. İlçemizin muhtelif köy yolları asfalt yama işlerinde Köydes’ten 4 bin 360 ton, Özel İdare programlarından da 2 bin 700 ton olmak üzere toplam 7 bin 60 ton rotmiks malzemesi kullanılmıştır. Köydes programı kapsamında 8 köyümüze asfalt, temel altı malzeme yapılmış, karşılığında 719 bin 700 TL ödeme yapılmıştır. Valilik ortak alım hesabına asfalt bitüm bedeli olarak Köydes ödeneğinden 607 bin 900 TL ödenek aktarılmıştır. Birliğimiz 2013 yılı içerisinde İl Özel İdaresi'nden 44 köyümüz için 272 bin 450 TL Köy Yardımı ödeneği aktarılmış olup, tahsis edilen bu ödeneklerle 24 adet köyümüzde 22 bin 613 metrekare parke yol kaplaması, 13 köyümüzde de köy altyapı ve sosyal tesis ile buna benzer hizmetlerde kullanılmak üzere 770 torba çimento, 6 bin 27 kg. demir, 173 metrekare hazır beton, bin 900 adet kiremit, 272 metrekare seramik, 602 metre korige boru ve buna benzer muhtelif cins malzeme satın alınarak ilgili köy muhtarlıklarına teslim edilmiştir. Yapılan denetimlerde, söz konusu malzemelerin köy muhtarlıklarımızca maksadına ve amacına uygun olarak kullanıldığı görülmüştür.” dedi.

Faaliyet raporunun okunmasından ardından birçok muhtarın yeniden seçilmesi nedeniyle katip üyeleri, Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne encümen üyesi seçimi, plan bütçe ve ihtisas komisyonuna üye seçimi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) üye seçimleri yapıldı.

Mahalle ve köy muhtarlarına hitap eden Devrek Kaymakamı Orhan Yalınız, ”Yerel seçimlerin ardından seçilen muhtar ve İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımızla ilk kez bir araya gelmiş bulunmaktayız. Yapacağınız hizmetlerde Allah hiçbirinizi mahcup etmesin. 78 köyümüzün 40 muhtarı değişti, bazı muhtarlarımız yeni olunca bazı hatırlatmalar yapmamız gerekmektedir. Sizler artık devlet organlarının bir parçası oldunuz. Bir kamu görevlisisiniz. Sizden beklentimizde kamu görevlisine yakışır hareketler sergilemeniz. Sizlere oy veren olmuştur, vermeyen olmuştur bunlar demokrasinin gereğidir. Seçimler bitti artık sizler bütün köyün muhtarısınız, hiçbir ayırım yapmadan birlik beraberliği sağlayarak hizmetlerinize devam etmeniz gerekmektedir. Beş yıl içerisinde köyümüze ve ilçemize Allah hayırlı hizmetler yapmak nasip etsin” diye konuştu. Daha sonra Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Gün Albayrak tarafından yeni seçilen mahalle ve köy muhtarlarına idari çeşitli bilgiler verildi.

Yorumlar (0)
banner1474
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 25 Şubat 2020
İmsak 05:45
Güneş 07:10
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:26
Yatsı 19:46