doğa calven cemre
5s akın bilgi

Zincir Marketlerle İlgili Yeni Karar! Hangi Ürünler Satılmayacak?

Zincir Marketlerle İlgili Yeni Karar!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zincir Marketlerle İlgili Yeni Karar! Hangi Ürünler Satılmayacak? Yarın (17 Mayıs Pazartesi) günü sona erecek “tam kapanma sürecinin” ardından kademeli normalleşmeye ilişkin detaylar belli oldu.

 

1 Haziran’a kadar sürecek şekilde açıklanan tedbirler kapsamında zincir marketler (a101, bim , şok , migros) ile ilgili de yeni kararlar hayata geçirilecek.

Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirmede, zincir marketlerin indirim uygulamalarının bir haftaya sürecek şekilde yapılabilmesine karar verilirken ayrıca, “Zincir marketler başta olmak üzere çeşitli işyerleri tarafından açılış veya belirli gün ya da saatlere özgü genel indirim uygulamalarının oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilebilmesi için indirim uygulamalarının en az bir hafta sürecek şekilde uzun periyodlarla yapılması gerekmektedir. Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecektir.” denildi.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir