doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Zeybek’ten Demir’e Tepki: ‘Saathane’de Mağduriyet Var’

zeybek-demir-tepki
Daha Fazla Göster

Zeybek’ten Demir’e Tepki: ‘Saathane’de Mağduriyet Var’ CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘Saathane Meydan’ı projesini vatandaşın hakkını gasp ederek değil, hakkını koruyarak, mağduriyetleri giderek yapması gerektiğini söyledi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘Saathane Meydan’ı projesinde ‘Ben yaptım oldu’ anlayışı ile hareket etmemesi gerektiğini belirterek, “Belediye mülkiyet sahiplerini, kiracılarını mağdur etmeden, mağduriyetlerini de giderek bu işi halletmesi gerekiyor” dedi.

06 demir 1 Ana Manşet

‘BEN YAPTIM OLDU ANLAYIŞI’
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ile birlikte Saathane Meydanı esnafını ziyaret eden Milletvekili Zeybek, “Belediyenin şehrin güzelleşmesi için mimari yapma hakkı vardır. Güzelleştirmek zorundadır, ama bir başkasının, vatandaşın hakkına gasp ederek değil. ‘Aldım yaptım, talimatla yapacağım bu işi, mahkemeyi tanımam, yargıyı tanımam’ düşüncesi yanlış. Burada bir mağduriyet var. Burada iş yeri sahipleri, mülkiyet sahipleri mağdur olacak. Kamu adına görev yapanların, vatandaşı mağdur etmemesi lazım. Biz onun karşısındayız. Vatandaşı mağdur ettirmemeye çalışacağız. Vatandaşların hakları, hukukları korunarak bu işin yapılması lazım. ‘Ben yaptım, oldu’ anlayışı yanlıştır. Belediye mülkiyet sahiplerini, kiracılarını mağdur etmeden, mağduriyetlerini de giderek bu işi halletmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

06 demir 2 Ana Manşet

‘BÜTÜN EMEĞİM SIFIRLANMIŞ OLACAK’
Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Saathane Meydanı’ projesi ile mağduriyet yaşayacağını belirten bir esnaf ise, “Belediye adil olacak, çifte standart uygulamayacak. Dükkanımızın yüzde 20’si gidiyor, ama karşı taraftan gitmiyor. Üstelik orası imarsız, burası imarlı. 25 senedir burayı eczane olarak işletiyorum. Belediye yerimizi yıkmak istiyor. Benim 25 senelik hasta portföyüm var. Gittiğimde yerde, yeniden sıfırdan başlayacağım. Bütüm emeğim sıfırlanmış olacak. Benim burada kira gelirim vardı, ondan olmuş olacağım, üstüne kiraya çıkacağım. Yıkıp yapma masraflarını da belediye bize yıkıyor. Bu kadar masrafın altından çoğumuz zor kalkacak. Maddi ve manevi hepimiz sıkıntıya düşeceğiz” diye konuştu.

Ethem Ozan ŞAHİN

06 demir 3 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Samsun gazetesi, otobüs geçmeyen ama durak tabelaları bulunan sokaklarımızı haber yapar mısın:mesela Çimenli caddesi