AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kentin tarihi dokusuyla eşsiz bir yer olduğunu söyledi. 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi ile ilgili Belediye Başkanı Hasan Togar'dan bilgi aldı.

YERİNDE İNCELEDİLER 

Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede bulunan ve Eski Taş Çağı'ndan (paleolitik dönem) kalan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'nde uygulanan "Gezi ve Yürüyüş Yolları ile Seyir Terasları Projesi'nde incelemelerde bulundu.

Samsun haber | Canikli ailesi yasta Samsun haber | Canikli ailesi yasta

HER KÖŞE AYRI GÜZEL

"Samsun'un her bir köşesi ayrı bir güzel" diyen Yılmaz, "Tekkeköy ilçesinde bulunan ve Eski Taş Çağı'ndan (paleolitik dönem) kalan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'nde uygulanan "Gezi ve Yürüyüş Yolları ile Seyir Terasları Projesi'ni yerinde inceledik. Kentimiz tarihi dokusuyla da eşsiz" ifadelerini kullandı. 

ZİYARETÇİ AKINI

Başkan Togar,  Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'nin dünya kültür mirasının önemli değerlerinden biri olduğunu ve yerli yabancı ziyaretçi akınına uğradığını ifade etti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.