Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan Mesajı Yayımladı AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 102. yıl dönümününde kutlanacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili "Dünya çocuklarının kutladığı tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sevginin, kardeşliğin ve barışın Türkiye topraklarında yeşermesini sağlamıştır" dedi.

WhatsApp Image 2022-04-22 at 12.36.19.jpeg

Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 102. yıl dönümünü gururla kutluyoruz. 102. yılına ulaşmanın büyük bir onurunu yaşadığımız Gazi Meclisimiz, her vatandaşın milli iradesinin yansıması, bütün fertlerin düşüncelerini ve duygularını taşımaktadır.

WhatsApp Image 2022-04-22 at 12.36.28.jpeg

Millet iradesinin oluşturduğu 23 Nisan 1920’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan TBMM, halkın doğrudan ülke yönetimine ortak olmasını sağlamış, bu önemli bir dönüm noktası olarak tarihte yerini almıştır. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ vurgusuyla Türk Milleti’nin büyük uyanışı ve Kurtuluş Mücadelesi'nin en önemli oluşumu olan TBMM, yurt satında temsil yetkisini kazanmıştır. Meclisin açılmasıyla birlikte düşman işgaline karşı daha güçlü bir mücadele, kenetlenme ile bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri oluşturulmuştur. Büyük kazanımlarla Türkiye dünyada sayılı devletler arasında yerini almış ve yükselişini de hızla sürdürmektedir. 23 Nisan tarihinin taşıdığı anlam ve öneme sahip çıkmak, bu mirası gelecek nesillere aktarmak zorundayız. Barışın, saflığın, umutların simgesi olan, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza 23 Nisan’ın bayram olarak hediye edilmesi ayrı bir önem taşımaktadır. Dünya çocuklarının kutladığı tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sevginin, kardeşliğin ve barışın Türkiye topraklarında yeşermesini sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacak olan çocuklarımıza her daim güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükranla anarken 102. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlarım"

Uyan Samsun 26 Mayıs Perşembe Uyan Samsun 26 Mayıs Perşembe

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.