Asgari ücrete gelen zammın ardından gıda fiyatlarına peş peşe zam haberleri gelmeye devam ediyor. 30 liradan satılan yumurta kolisi bu hafta 50 liraya yükseldi

Yem, nakliye ve enerji maliyetleri gerekçe gösterilerek, yumurta fiyatlarına zam yapıladı. Geçtiğimiz haftalarda 30 lira civarında olan yumurta kolisi bu hafta 50 lira seviyelerinden satılmaya başladı.

Tarım Kredi'den yeni hamle! Sıradaki indirim bu reyonda olacak Tarım Kredi'den yeni hamle! Sıradaki indirim bu reyonda olacak

YUMURTA ÜRETİCİSİ İSYANDA

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Yumurta maliyetlerinin 1,5 lira seviyesinde olduğunu ifade eden üreticiler, bir süredir toptan satış fiyatlarının 70 kuruş olması sebebiyle üretimin durma noktasına geldiğini söylüyordu. Yüzde 100'ün üzerinde zarar ettiklerini kaydeden üreticiler, devletten yem desteği isterken, nakliye maliyetlerinin de 3 bin liradan 10 bin liraya çıktığını vurguluyordu.

BÜYÜK BOY YUMURTA KOLİSİ 50 TL'DEN SATILIYOR

Yumurta toptancısı Süleyman Önal, fiyatların şu anda dengelenmeye başladığını belirterek, orta boy yumurtanın 42 lira seviyesine çıktığını, büyük boy yumurtanın 45 liraya, XL'ların ise 50 liraya satıldığını anlattı. Önal "Tabii marketlerde bunlar beşer lira daha fazla oynar. Şu anda telafi etmedi zararlarını ama biraz olsun nefes aldı üretici diye düşünüyorum" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.