Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Samsunspor Derneği Başkanlığı'ndan istifa edeceğini açıkladı .

VEDALAŞMA ZAMANI GELDİ 

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'ın mevcut dernek yönetimini güçlendirmek için harekete geçti. Başkan Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Samsunspor Derneği Divan Kurulu'na dernek yönetiminden kimsenin olmamasına değinerek, "Bu bizim ayıbımız ben herkesten özür diliyorum. Ama tarih belliydi. Yapılacak şeyler belli. Eğer yönetimden birileri bana ‘haberim yok’ deyince ve Samsun yaşayıp bunu diyorlarsa, benim artık bu yönetim ile vedalaşma zamanım gelmiştir" ifadelerini kullandı. 

Samsunspor'dan ayrılan o isimler Süper Lig'de Samsunspor'dan ayrılan o isimler Süper Lig'de

"SUAT ÇAKIR'I DÜŞÜNÜYORUZ" 

Yıldırım, Samsunspor Derneği başkanlığına Suat Çakır'ı düşündüklerine değinerek, "Benden sonraki yönetimi şekillendirmeden istifamı vermeyeceğim. Sonuçta Samsunspor Kulübü Derneği Başkanlığı’ndan artık istifa edeceğim. Futbolun derneğin tamamen dışında şirketleşmiş yüzde yüz, hisselerinin Yüksel Yıldırım’a ait, olan bir yapıda başkanlığıma devam edeceğim. Suat Çakır ile konuşacağım. Sadece Veysel Bilen bir ön görüşme yaptı kendisi ile. Açık ve net ilk düşündüğümüz isim o çünkü bir tecrübesi var. Burada karşı iki kurum olamaz. O nedenle dernekte bizim destekleyeceğimiz insanlar olacak" dedi. 

Esra VURAL

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.