Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Yüksel Yıldırım, Arnavutluk Devini Satın Alıyor

featured

Yüksel Yıldırım, Arnavutluk Devini Satın Alıyor Dünyada ilk 20 uluslararası terminal operatörü arasında yer alan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Yıldırım Holding’in Arnavutluk’un en büyük krom şirketi Albchrome’u satın almak için görüşmelere başladığı iddia edildi

Dünyada birçok ülkede 20 liman ve terminalini bünyesinde bulunduran tek Türk şirketi olan Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Yıldırım Holding’in Arnavutluk’un en büyük krom şirketi Albchrome’u satın almak için görüşmelere başladığı öğrenildi.

WhatsApp Image 2021 12 22 at 11.45.55 Ana Manşet

ANLAŞMA OCAK AYINDA TAMAM

Dünya.com’da yer alan habere göre yurtdışında aldığı limanlarla adını duyuran Yıldırım Holding, madencilikte de önemli projelere imza atıyor. 7 ülkede başta altın ve krom gibi metaller üzerine madenleri bulunan Yıldırım Holding, bu listeye şimdi de Arnavutluk’u ekleyeceği öğrenildi. Yıldırım Holding’e ait Yılmaden Holding, Arnavutluk’un en büyük krom şirketini satın alacağı öğreniişdi. Ülkenin ilk milyarderi olan Saimir Mane’nin sahibi olduğu Balfin Group’a ait Albchrome’u almak için görüşen Yıldırım Holding yönetimi, anlaşmayı ocak ayında tamamlamayı istediği belirtildi.

WhatsApp Image 2021 12 22 at 11.45.38 Ana Manşet

ENVER HOCA KURDU, MİLYARDER SATIN ALDI

Arnavutluk Lideri olan Enver Hoca tarafından 1948 yılında kurulan Albchrome, dünyanın da en büyük ferrokrom üreticilerinden biri olarak biliniyor. 2000 yılında özelleştirilen şirketi önce Rus-Avusturyalı Darfo adlı bir şirket almış ardından kısa bir süre sonra Balfin Group’a devredilmişti. Arnavutluk’un ilk ve tek milyarderi olan Mane’nin sahibi olduğu Balfin Group ise yıllık 500 milyon avrodan fazla ciro elde eden aralarında perakende, inşaat, bankacılık gibi alanları da içinde barındıran bir çok sektörde faaliyet gösteriyor ve Balkanlar’ın da en büyük özel şirketlerinden biri olarak biliniyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.