Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, takıma ilişkin gündemdeki birçok konuya yanıt verdi. Yıldırım yaptığı açıklamada, Tomane, Diomande ve Çinari'nin kulüpte kalmasının mali açıdan zararları olduğunu söyledi.

Samsunspor'dan günde çift antrenman  Samsunspor'dan günde çift antrenman 

Son günlerde hareketli günler geçiren ve gündemden düşmeyen Samsunspor’da Başkan Yüksel Yıldırım, açıklamalarda bulundu. Yıldırım, kulübün son durumu, hoca arayışları, mali bilanço, satılma durumu, transferler, gönderilen yetkililer ve sezondan beklentiler gibi birçok soruya yanıt verdi.

Yıldırım, elde kalan yabancı oyuncuların kulübe mali açıdan külfet oluşturduğunu dile getidi.

"KULÜBE MALİ AÇIDAN ZARAR OLDU"

Başkan Yıldırım, “Tomane Mendes konusunda bana oyun oynadılar. Son ana kadar oyuncuya kulüp bulacaklarını söylediler, olmadı. Ismael Diomande, Erald Çinari de kulüp bulamadı. Batu Kaplan bunları açıklamasında söylemedi. Sonuçta olan bana oldu. Durup dururken, kulübe mali açıdan zarar oldu. Ben Batu Kaplan’a; ‘önce takımdan ayrılacak oyunculara kulüp bul, sonra oyuncu alırız’ dedim. Oyuncu almak kolay, kulüp bulmak zor. Ben bunu öğrendim. Oyuncu da teknik direktör de giderken para istiyor. Transfer sezonu bitti, Tomane, Diomande ve Çinari kulüpte kaldı. Yıllar sonra ilk defa yabancı oyuncular elde kaldı. Edwin Gyasi, Ange Plumain ve Matias Coureur gibi oyunculara geçen yıl ben takım buldum ya da anlaşarak gönderdim. Ancak bu sene Tomane, Diomande ve Çinari’ye kulüp bulamadılar. Elhadj Bah, Semih ve Melih Altıkulaç Fransa’da aynı takıma kiralık gittiler” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.