Hilas Otel

Çelik İnşaat

Yozgat Beşir Derneğinden Suriye’deki Savaş Mağdurlarına Yardım

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Beşir Derneği Yozgat ve Sorgun Temsilciliği tarafından “Sana ihtiyacım var” kampanyası kapsamında Suriyeli savaş mağdurlarına 120 Bin TL değerinde malzeme topladı.İçerisinde çocuk maması, kuru gıda ve...

Yozgat Beşir Derneğinden Suriye’deki Savaş Mağdurlarına Yardım
banner1314
Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Beşir Derneği Yozgat ve Sorgun Temsilciliği tarafından “Sana ihtiyacım var” kampanyası kapsamında Suriyeli savaş mağdurlarına 120 Bin TL değerinde malzeme topladı.

İçerisinde çocuk maması, kuru gıda ve giysilerden oluşan malzemeler bir TIR’a yüklenerek Suriye’deki Müslümanlara ulaştırılmak üzere yola çıktı. Beşir Derneği Yozgat Temsilcisi Bekir Hazer, Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin dünyanın 42 ülkesinde, Türkiye'de 237 temsilciliği ile Türkiye’nin en yaygın insanı yardım organizasyonu olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Suriye'deki insanlık dramına kayıtsız kalmayıp Müslümanlara yardım götürdüklerini ifade eden Hazer, “Suriye’de şu anda çok vahim bir zulüm yaşanıyor. Oradaki kardeşimiz belki dün sarraftı çok zenginde ama bugün fakir durumuna düştüler. O yüzden oradaki kardeşlerimize bir kilo pirinç, bir kilo şeker, bir çift çorap gönderebilmişsek derneğimiz adına mutluluk duyarız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312