Yılport Samsunspor'dan MKE Ankaragücü maçı ile ilgili şok açıklama. Yılport Samsunspor Kulübü, MKE Ankaragücü maçının 62'inci dakikasında Tomane'ye hakemin devam kararı vermesine tepki gösterdi.

Yılport Samsunspor Kulübü, golsüz sona eren MKE Ankaragücü maçında Tomane'ye yapılan müdahalenin hakem tarafından 'Aldatmaca' olarak değerlendirilmesine tepki gösterdi.

Kırmızı beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, sezon başından itibaren gösterilen kartlar, verilmeyen penaltılar ve hatalı bir çok karar ile ile karşı karşıya kaldıkları belirtilerek, Ankaragücü karşılaşmasında Tomane'ye yapılan müdahale ile ilgili şunlar dile getirildi.
"Lig sıralamasında ana unsurun takımların saha içindeki performansı ve hakemlerin adil yönetimleri ile ortaya çıkan sonuçlar olması gerekmektedir. Aksi halde adil bir sonuç oluşmayacak ve hak eden kazanamayacaktır. Sezon başından günümüze kadar aleyhimize gösterilen kartlar, verilmeyen penaltılar ve hatalı bir çok karar geri dönüşü olmayan puan kayıplarına sebep olmuştur. Son olarak 1 Mayıs Pazar günü Ankara Eryaman Stadı'nda oynadığımız MKE ankaragücü müsabakasının 63. dakikasında oyuncumuz Tomane'ye yapılan müdahalenin 'aldatmaca' olarak yorumlanıp devam kararı verilmesi bizim adımıza bir art niyet göstergesidir. Bu karar, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemi avantaja çevirebileceğimiz bir haftada umutlarımıza engel olmuş, Play-Off'a katılma mücadelemizde bizi hedefimize yaklaşmaktan alıkoymuştur. Saha içinde oyuncularımızın mücadelesi ve emeğine yazık olmuş, saha dışında da taraftarlarımızın ve bir şehrin umutları kırılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarını, saha içinde adil yönetilen ve sürdürülebilen bir lig için göreve davet ediyoruz."

Atakum'un gençleri finalde  Atakum'un gençleri finalde 

Esra VURAL
SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.