Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Yücel Uyar, 2-1 kazandıkları Altınordu maçı ile ilgili "Oyuncularıma bu güzel mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

TFF 1. Ligde Yılport Samsunspor zorlu Altınordu maçını 90+3'de Tallo'nun attığı golle kazanırken Teknik Direktör Yücel Uyar, yaptığı açıklamada karşılaşmada oynayan gençlere dikkati çekti.

FRNs0BFXIAAg_C5.jpg

Uyar, "Daha rahat olsak göreceğimiz daha çok genç oyuncularımız var" derken çok önemli bir üç puan aldıklarını söyledi. Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Uyar, Fuat Çapa'nın görevi bırakması ile ilgili de açıklamalarda bulunarak "İhtiyaç duyulduğu zaman görevden kaçmak olmaz. Gönül isterdi ki hocamız sezonu kapatsın. Bu görevi çok isteyerek yapmadım. Altyapı koordinatörüyüm. Patronumuz yap dedi yaptık. Bu ülkede çok hocalık yaptım. Yabancı bir hoca 9 maç yenilse kimse sesini çıkarmıyor ama Türk hocada durum aynı olmuyor. İhtiyaç duyulduğu için görevi kabul ettik. Samsunspor olarak elimizden geleni yapmak zorundaydık. Oyunun sonunda değiştirecek oyuncu bulamadım. İstatistiklere baktım, biz her alanda öndeydik. Polat ile Melih’i değiştik. Arada da Tallo’yu oyuna soktuk. Oyundan çıkaracak oyuncu bulamadık. Oyuncularıma bu güzel mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. 4 tap oyuncumuz vardı; Fofana, Hasan, Tomane ve Vukan. Onların yanına oynamayan oyuncuları inşa ettik. Onlar da iştahlı oynadılar." dedi.

FRNs0L0XMAAoL00.jpg

Samsunspor'un küme düşeceğine dair söylemlerin olduğunu da hatırlatan Yücel Uyar, "Matematik söylemler vardı. Küme düşme söylemleri olmuştu. Samsunspor bir marka. Samsunspor 2. ya da 3. ligde de olsa Türkiye’de ilk 10 takım arasındadır. O yüzden biz de armaya hizmet etmeye çalışıyoruz. Puan rahatlığımız olsa daha çok gence şans verebiliriz. Daha rahat olsak göreceğimiz daha çok genç oyuncularımız var. Gönül ister ki başkanımız transferi sayı olarak az tutsun. Süre aldığında katkı verecek Yunus, Polat, Ali ve Hakan gibi çok yetenekli gençlerimiz var. İnşallah Samsunspor’un bakış açısı değişir. Biz alttan yetiştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

SAMSUNSPOR İLE İLGİLİ HABERLERE GÖZ ATIN.

FRNsyb7X0AI2ZG_.jpg 

Samsunspor Baskelbol'da Yarı Final Heyecanı Samsunspor Baskelbol'da Yarı Final Heyecanı

FRNsycDXoAAqQqg.jpg