Yeniden Refah'tan Soykırım İddiasına Tepki Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, 1915 olaylarına ilişkin HDP'li Garo Paylan'ın TBMM'ye sunduğu kanun teklifine tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Salih Şahin, Ermeni Soykırımı iddiası ile ilgili meclise sunulan teklif için "Küstahça bir davranış" dedi.

HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına ilişkin TBMM'ye sunduğu kanun teklifini eleştiren Şahin, Türk milletinin şanlı ve asil tarihine soykırım iddiası ile leke sürülmek istendiğini söyledi.

WhatsApp Image 2022-04-26 at 15.08.39.jpeg

Salih Şahin, Samsun Medya Grubuna yaptığı açıklamada, kanun teklifine şu sözlerle tepki gösterdi.

"Türk milletinin tarihi bellidir. İddia ve ithamlarla yıllardan beri 1915 olayları için Türkiye aleyhine kararlar alınıyor. Tarihçiler belgelerin ortada olduğunu söylüyor. Ecdadımız ile hesaplaşmasını bitiremeyenler, adeta bir kan davasına dönüştürdükleri soykırım iddiaları ile Türkiye'yi boyunduruk altına almaya çalışmaktadır. 1915 olaylarına yönelik yüce mecliste verilen kanun teklifi de işte bu zihniyete hizmet etmektedir. Söz konusu kanun teklifini şiddetli kınıyor. Verilen teklifi küstahça ve apaçık düşmanca bir tavır olarak değerlendiriyoruz."

Havza'da 19 Mayıs Coşkusu! Havza'da 19 Mayıs Coşkusu!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.