baskaynak Final Okulları cemre
 
5s dikey akın Mega Halı Yıkama

Yeni Yıla Bu Ritüellerle Girin!

featured

Yeni Yıla Bu Ritüellerle Girin! Yeni yıla girmemize sayılı günler kala yeni yılı güzel karşılamak  yeni yıla sağlıklı, eskilerden arınmış, iyi bir enerji ile girmek için bazı  ritüelleri yapabilirsiniz. işte yapabileceğiniz ritüellerin detayları

yilbasi U9lE cover Güncel

 

Eşya temizliği

Yeni yıl, eskileri geride bırakmak ve yenilere kucak açmakla alakalıdır. Bu durumu eşyalarda da gerçekleştirebilirsiniz. Eski, kullanılamayacak haldeki eşyaları atmak evde birikmiş eski enerjiyi de temizler.

Sokaktan bir taş

Yeni yılın ilk sabahı sokaktan seçilen bir taşı evde saklamanın, tüm yıl o evin taş gibi sağlam olacağı inancı vardır.

Ekmek

Yılbaşı gecesi evde ekmek olması o evin bereketinin yıl boyu sürmesini sağlar.

Para kesesi

Eskiden insanlar yeni yılda para biriktirmek için bir kese hazırlanır ve ilk parayı yılbaşı gecesi içine atarlarmış. Para biriktirme konusunda istikrarlı olmak için güzel bir ritüel olabilir.

1407374 Güncel

Temizlik

Her bayram ve şenlik önceleri evi temizlemek ve kapının önünü süpürmek âdettir. Yeni yıla temiz bir evle başlangıç yapmak önemlidir.

Mercimek

Bolluğu ve bereketi sembolize eden bir başka yiyecek de mercimektir. Yılbaşı gecesinde yemesenizde bir kaseye koyup salonun bir köşesine koyabilirsiniz.

Kırmızı renk giyinmek

Kırmızı rengin size şans getirmesi için yılbaşı gecesinde üzerinize kırmızı bir şey giyebilir ya da kırmızı bir fular, küpe, toka gibi şeyler takabilirsiniz.

Kapı eşiğinde nar kırmak

Nar sembolik olarak bolluk ve berekettir. Yeni yılda evinizin bereketli olması için ev kapısında narı kırıp sofrada afiyetle yiyebilirsiniz.

Mum yakmak

Adaçayı gibi mumun da etraftaki kötü enerjileri çektiği ve iyi enerji yaydığı inancı vardır. Hem de masayı mumlarla süslemek oldukça şık gözükür.

Adaçayı

Mistik bir bitki olan adaçayının yakılarak evde gezdirilmesi evdeki kötü enerjileri kovduğuna inanılıyor. Ve kişilerin şanslı bir yıl geçirmeleri için başlarının üzerinde tütsü çevrilir.

Tamir

Eski eşyaların enerjisinden kurtuldunuz, şimdi sıra bozuk olanları tamir etmekte. Bozuk eşyaların da enerjisinden kurtulmak için tamir edebilir ya da ettirebilirsiniz.

8680214261538 2 Güncel

Defne yaprağı

Defne yaprağının kötü enerjileri uzak tuttuğuna dair bir inanç vardır. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirdiği için sağlık sembolüdür.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.