baskaynak https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Yeni Salgın Uyarısı!

featured

Yeni Salgın Uyarısı! Dünyanın uğraştığı koronavirüs bitmemişken  koronavirüs salgınının pençesindeyken, şimdiden muhtemel yeni salgınlar için peş peşe uyarılar yapılıyor. Oxford-AstraZeneca’nın koronavirüs aşısı çalışmasında yer alan isimlerden olan Profesör Sarah Gilbert’tan geldi.

abd korona 8213 Koronavirüs

YENİ SALGIN UYARISI

Gelecekteki salgınların koronavirüsten bile daha ölümcül olabileceğini belirten Gilbert, dolayısıyla bu salgından alınan derslerin göz ardı edilmemesi ve dünyanın bir sonraki pandemiye hazır olması gerektiğini vurguladı.

“BİR SONRAKİ PANDEMİ DAHA ÖLÜMCÜL OLABİLİR”

Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre, dünya genelinde 5.26 milyondan fazla insan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Gilbert, “Gerçek şu ki, bir sonraki daha kötü olabilir. Daha bulaşıcı, daha ölümcül veya her ikisi birden olabilir. Virüs, hayatımızı ve geçim kaynaklarımızı tehdit etmeye devam edecek.” dedi.

“EDİNDİĞİMİZ BİLGİLER KAYBOLMAMALI”

Özellikle koronavirüs salgını sürecinde elde edilen kazanımlara dikkat çeken Gilbert, “Yaptığımız ilerlemeler ve edindiğimiz bilgiler kaybolmamalı.” diye konuştu.

korona virusu3 POcv cover.jpg Koronavirüs

OMICRON UYARISI

BBC’nin haberine göre, Oxfordlu Profesör Gilbert, Omicron varyantının virüsün bulaşabilirliğini artırdığı bilinen mutasyonlar içerdiğini söyledi.

“Daha fazlasını öğrenene kadar dikkatli olmalı ve bu yeni varyantın yayılmasını yavaşlatmak için adımlar atmalıyız.” diye ekledi.

 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.