baskaynak Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Yemeksepeti’ne Erişim Sorunu!

featured

Yemeksepeti’ne Erişim Sorunu! Online yemek siparişi platformu Yemeksepeti’ne erişim sorunu yaşanıyor. Yemeksepeti’nin uygulamasının yanı sıra web sitesine de giriş yapılamazken, kullanıcılar teknik arıza uyarısı ile karşılaşıyor.

 

3275527 e1e23eee7045ba45a7eb2f8b3e355a8e Güncel

 

Yaşanan sorunun neden kaynaklandığıyla ilgili henüz resmi açıklama yapılmazken, teknik sorun şirketin internet sitesinde şu ifadeler ile aktarılıyor:

“Sistemde teknik bir problem oluştu, teknik ekibimiz bu konuyla ilgileniyor. En kısa sürede sorunu çözüp aranıza döneceğiz. Sabrınız için teşekkür ederiz.”

11.30 sıralarında başlayan erişim sorun nedeniyle kullanıcılar 1 saati aşkı bir süredir platform üzerinden sipariş veremiyor.

İNCELEME BAŞLATILMIŞTI

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK), geçtiğimiz günlerde müşterilerinin bilgileri çalındığı iddia edilen Yemeksepeti ile ilgili resen inceleme başlatmıştı. KVKK, “Müşterilere ait kişisel verilerin ele geçirildiği, bu verilerin yayımlanması tehdidiyle ‘Yemeksepeti’nden fidye talep edildiği, bunun yerine getirilmediği için bazı kullanıcıların kişisel verilerinin paylaşıldığı” yönündeki haberler üzerine harekete geçerken; Yemeksepeti konuyla ilgili olarak “herhangi bir veri hırsızlığının tespit edilemediği” yönündeki bir açıklama yapmıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.