doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Yemek Sepeti Kullananlar Dikkat! ‘Hacklendik’

Yemek-Sepeti-Kullananlar-Dikkat!-'Hacklendik'
Daha Fazla Göster

Yemek Sepeti Kullananlar Dikkat! ‘Hacklendik’ Milyonlarca insanların kullandığı yemek sipariş uygulaması olan yemek sepetinin hacklenerek fidye istendiği iddia edildi.

Hackerlar Nevzat Aydın’a ulaştıklarını iddia ederken Yemeksepeti’nden açıklama geldi.

yemek sepeti hacklendik fidye istediler 14532818 9161 m Güncel

Yemeksepeti, kullanıcı veri tabanına yönelik siber saldırı iddialarına ilişkin olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.Açıklamada “Kötü niyetli bazı kişiler, kaynağı belli olmayan verileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu verileri yayınlama tehdidiyle şirkete ulaşmış ve fidye talebinde bulunmuşlardır. Yemeksepeti olarak bu tip yasadışı talepleri değerlendirmeye dahi mümkün olmadığını belirterek, konuyla ilgili tüm resmi kurumları bilgilendirdiğimizi ve yasal süreci başlattığımızı ifade etmek isteriz” ifadelerine yer verildi.

yemek sepeti hacklendik fidye istediler 14532818 8450 osd Güncel

Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformlarından olan Yemeksepeti, yaklaşık 8 ay önce hacklenmiş ve kullanıcı verileri Bitcoin karşılığında satışa çıkarılmıştı. Bu olayın ardından şirketin kurucusu Nevzat Aydın, platformun kullanıcılarından özür dilemiş ve “Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm gelişmeleri yapmayı sürdürüyoruz.” demişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir