baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

Bağlantılı Hayat…

Yaşam, çok hızlı bir şekilde değişiyor. Su gibi akıp gidiyor. Hayatımızda akıllı telefonlar yokken sürdüğümüz hayatla şimdiki durum arasında çok fazla fark var. Bugün herkesin hayatının üzerinde akıllı telefonlar hüküm sürüyor dersek çok da abartmış olmayız sanki… Evden çıkarken kontrol ettiğimiz 3 şeyden birisi yanımıza telefonumuzu alıp almadığımız. Öyle ki çoğumuz telefonumuzu unuttuğumuz zaman yarı yoldan dönmüşüzdür.
İnternetin telefonlarda kullanılması ile beraber tabir-i caiz ise bağlantılı bir yaşam sürüyoruz. Her an her yerden istediğimiz şeyleri alıp sattığımız gibi tüm işlemlerimizi de telefonlarımızdan yapıyoruz.
Sadece telefonlarımız mı akıllandı? Elbette hayır. Evler, kullandığımız eşyalar, arabalar ve kentler ve daha fazlası…
Kullandığımız birçok cihazı artık uzaktan kontrol edebiliyoruz. Evden klimanızı açabiliyor ve hatta fırındaki yemeğinizin bile bu sayede sizin istediğiniz zamanda hazır olmasını sağlayabiliyorsunuz.
Fabrikalarda birçok işlem artık M2M teknolojileri sayesinde çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Yakın gelecekte ise yollarda otonom araçlara daha sık rastlayacağız.
Eğitim alanında ise ücretsiz birçok platform sayesinde merak ettiğiniz, ilgi duyduğunuz herhangi bir konuyu söz konusu platformlardan her yerden izleme olanağına sahipsiniz.
Yaşam bir taraftan kolaylaşırken, bir taraftan da daha zorlaşıyor. Teknolojik anlamda birçok kolaylığa sahip olmak insani anlamda bazı değerlerin önüne geçti ve erozyona uğrattı maalesef…
İnsan olarak teknolojiyi yakından takip edelim. Teknolojiyi sadece kullanan değil üreten bireyler yetiştirelim ama kendi aramızdaki insani ilişkileri de yok etmeyelim…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.