doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Özetle 10 Madde! NOKTA…

Daha Fazla Göster

Adana’daki ligin son maçı, benim için formalite maçından başka hiçbir şey ifade etmiyordu…
Yıllardır futbolun içinde, yaşamını sürdürmüş bir futbol duayeni olarak son maçta mucize beklemek, benim için çok uzak bir beklenti ve hayaldi!
Çuvaldızı kendine, iğneyi başkasına batır atasözü tam da bizim Samsunsporumuza cuk oturuyor… Son yüz metre varken zincirleme yapılan hataların toplamını maalesef ilk ikiden çıkamayarak ödedik!
Neydi bu hatalar gelin birlikte tek tek inceleyelim…
1-Takım olarak sezon başından sonuna kadar koronavirüsten kadro kurmakta zorlanmasa da Ertuğrul hocanın hak ve adalet sistemi hep sorgulandı.
2-Takımın oyunu hep geriden kurması ve kaleci Nurullah’a deyen top sayısı ne orta saha oyuncularına ne de forvete deymedi… Gol atmakta zorlandık.
3-En önemli iki rakibimiz Adana Demirspor ve Giresunspor’a kendi sahamızda yenilmemiz, taktik ve strateji anlamında en büyük hatamızdı.
4-Başkan Yüksel Yıldırım ve Ertuğrul hocanın birbiriyle medya aracılığı ile yaptığı söz düellosu ve kötü iletişim, çok gereksiz zamanda ve zeminde yapıldı.
5-Başkan Yüksel Yıldırım’ın gördüklerini, Ertuğrul hoca ve ekibi göremedi, kadro dışı uygulamasını takımlarda çok az görülür şekilde direkt başkan uyguladı.
6-Başkan, şampiyonluğa oynayan takımlarda 10 maç gibi yüksek süreli ödemeleri ve primleri bekletmekle, futbolun dışında uygulama yaptı. Bu da oyuncular arasında başkana karşı cephe oluşturdu. Buna Ertuğrul hoca seyirci kaldı, hatta oyuncuların yanında yer alan demeçler verdi.
7-Takımımız, Menemenspor deplasmanında Menemenspor’la berabere kalarak şampiyonluk yarışında en büyük yarayı alırken; futbolcuların oynadığı oyun,birbirleriyle olan dayanışmaları kötüden öte berbattı… Atılan gollerden sonra neredeyse sevinmeyerek kime, neye, ne için protesto mesajı verdiler? Hala anlayamadık…
8-Samsunsporumuzu ne sahada ne masada temsil edecek başkandan hariç kimse yoktu… Futbol sadece sahada oynanan bir oyun değildir, maalesef dışişlerinden sorumlu bir birimi yoktu kulübün.
9-Çok garip şekilde 3 oyuncuyu başkan kadro dışı bırakınca takımda oynanan oyun, atılan gol sayıları, golden sonraki sevinçler değişmişti… Ancak bu kenetlenme için çok gecikmişti oyuncu kardeşlerim.
10-Süper Lig’e çıkacak takımların alacağı paralar milyonlarla ifade edilirken ve finişe son 50 metre varken, siz olsanız neyi feda etmezdiniz sorusu en doğru ve gerçekçi sorudur…

Anlayacağınız kendi elimizle direkt ilk ikiden çıkabilecekken!kendi kısır iç çekişmelerimiz ve kaprislerimiz yüzünden,maalesef biz yiyemedik siz yiyin diyerek bize altın tepsi içinde sunulanı biz Adana Demirspor’a ve Giresunspor’a verdik…
Hala şansımız devam ediyor, ‘play off’ta bari sadece susalım, sahada işimizi en güzel yapıp şampiyon olalım…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir