doğa area duru
 
5s dikey akın bilgi

MEALİNDEN OKUSAK AYETLERİ ANLAR MIYIZ?

Daha Fazla Göster

Kur’an ayetlerinin bir kısmı, açık net ifadeler içerir:
“Haksızlık etmeyin!”
“Rüşvet almayın!”
“Zina etmeyin!
“Kumar oynamayın!”
“Namaz kılın!”
“Zekat verin!”
“Oruç tutun!”
“Evlenin(yuva kurun)!”
“Zulmetmeyiniz!”
“Cinayet işlemeyin!”
“Nazara, fala inanmayın!”
“Faiz yemeyin!”…
Ancak, bilip kavramaya gücümüz yetmeyen varlıklardan ayetlerde söz edilir. Bu ayetlerin Türkçesini de okusanız, yüce kavrama ve bilme yeteneği verilmemiştir. Yüce Allah, bazı hayvanlara daha fazlasını vermiştir. Örneğin: İnsan burnu bir trilyondan fazla kokuyu ayırt edebiliyor. Biz bunun için nefes aldığımız delikleri kullanıyoruz ama köpeklerin burunlarındaki yarıklar nefes verirken de devreye giriyor. Bu sayede 210 kilometre ötedeki kokuları bile duyabilir hale geliyorlar. Köpeklerde koku alma duyusu insandan yaklaşık 1 milyon kere güçlüdür. Ayının koku alma duyusu insandan 2.100 kat daha güçlüdür.
Rüya: Sadece yüce Allah bilir.
Gelecek: Sadece yüce Allah bilir.
Ölüm zamanı: Sadece yüce Allah bilir.
Kıyametin ne zaman kopacağı: Sadece yüce Allah bilir.
İnsanlar, inançlı olsalar bile bu tür ayetler konusunda KONUŞMASI BOŞTUR.
Ayrıca meal okuyan ve ilahiyatçı bilim insanı olmayanların, okuduklarına ve okuduklarından anladıklarına göre Kur’an ayetleri ile yorum yapması ‘ÇOK YANLIŞ’tır. Bu şuna, birinin sağlık veya tıp kitaplarını okuyup doktorluk yapmasına benzer. Bu doğru değildir.
Ama gel gör ki, benim ülkemde, FÂTİHA ve İHLÂS suresini bilen bir sakal-ı şerif bıraktı mı oluyor İLAHİYATÇI, OLUYOR TARİKAT ŞEYHİ. Ya da yalandan dünya menfaati için gözleri vaaz ediyor. Şirketlerini, vakıflarını kuruyor. Milletimizi sömürüyor.
Kim, yüce Allah için ağlıyor ve inançlı ise, karşılığı kendinedir. Millet avucunu yalar ve sömürülür. Ancak o kişi gerçekten yüce Allah için mi ağlıyor, yoksa dünyevi çıkarı için mi, onu ben bilemem, SADECE VE SADECE YÜCE ALLAH BİLİR. Böyle ağlayanları TV ekranlarında da görüyorsunuz.
Maşallah ülkemiz “LEBALEB”(Dudak Dudağa) bunlarla dolu.
İnançlı olmak başkadır, İslam alimi başkadır.
Öyle, meal okuyanlar, yüce Allah’ın izin vermediği sadece yüce Allah’ın gücünü görmemizi istediği Kur’an’da yer verdiği ayetlerle kimse yorum yapmamalıdır.
Herkes yüce Allah’ın huzurunda, haddini bilmelidir. Meal okudum diye fetva vermeye veya ayetleri irdelemeye kalkmamalıdır. Dünyevî emirler veren ayetlere odaklanmalıdır.
***
MASKEYİ TAM TAKIN
BURNUNUZ AÇIK OLMASIN.
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ.
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor peygamberimiz Hz. MUHAMMED sav.
Yüce Allah’ın buyurduğu
وَلَا تُلْقُوا بِاَيْد۪يكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِۚۛ
“Kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
O’dur O(Hu Allah Hu).

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir