doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Toplumun Nefesi; Kuşadası’nda Gün Batımı

Daha Fazla Göster

Merhaba kıymetli okuyucularım; Bugün sizlere toplumun her seviyesinde iş ortamları dâhil, engelli kardeşlerimizle duygudaşlık kuran, onlara ışık olan insanlarımızın varlıkları asla unutulmamalıdır.

Hakem ve gözlemcilerimizin; Avrupa ve Paralimpik yarışmaları öncesi Tekerlekli sandalye basketbol oyuncu kardeşlerimizle nasıl empati kurduklarını ve onlara yeri geldiğinde ışık olduklarını müsabakalarda bir aile danışmanı ve gözlemci olarak gözlemlediğimi belirtmek isterim.

Pandemi nedeniyle oynanamayan Tekerlekli sandalye Basketbol müsabakaları Yalova’da hijyen kurallarına uyularak oynatılmıştır.

Bu müsabakalarda oyuncu, hakem ve gözlemcilerin otele giriş çıkışları, sahaya gelip gitmeleri ve günde dört müsabakanın oynatılarak 2020-2021 Tekerlekli sandalye basketbol liglerinin sorunsuz kısa bir sürede tamamlanmasının büyük bir başarı olduğunun asla göz ardı edilmemelidir.

Evet; bu müsabakaların planlanmasından sonuçlanmasına kadar burada görev alan tüm ekibe ve takımlarımızın takdiri sonuna kadar hak ettiklerinin bilinmesini isterim.

Buradan nereye gelmek istiyorum; 2021-2022 sezonunda Tekerlekli sandalye Basketbol A klasman hakem ve teknik komiser semineri 01-03 Ekim 2021 tarihleri arasında Aydın/ Kuşadası’nda yapıldı.

Bu seminerde Gözlemci ve hakemlerimize değişen oyun kuralları başta olmak üzere, olimpiyat ve Yalova müsabakalarındaki görseller üzerinden kurallar izletilerek verilen kararların içeriği konuşulmuştur.

Bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere sonsuz saygılarımı sunarım.

Yazımın Kuşadası’nda Gün batımı başlığını atmamın en büyük nedeni. Seminerimizin son ders çıkışında deniz üzerinde güneşin kızıl bir renge bürünmüş hali ile kaybolmasıydı. Bunun muhteşem bir görsel olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Kimi turistler batmak üzere olan güneşi tutuyormuş gibi kimileri de elleriyle kalp figürü yaparak poz veriyor.

Ayrıca; Kuşadası’nda kaldığımız Korumar Deluxe Hotel ismini vermemin en büyük nedeni insanların bir tatile gittiğinde aradıkları her şeyi ( hizmeti, personel ilgisi, kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri ile servisi, covid-19 sağlığa uygunluk ve temizliği görsel manzara dâhil ) tek kelimeyle harika diyebilirim. Üzülmezsiniz. Ailece çok memnun kaldık.

Sonuç olarak; TS Basketbol 2021-2022 sezonunda yer alan Süper Lig, 1.Lig ,2.Lig ve 3.lig takımlarımız ile hakem ve gözlemcilerimize başarılar dilerim.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz.( Mevlana)

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

KAZIM İLHAN
SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMANI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir