doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İBRETLİK DÜĞÜN KONVOYU…

Daha Fazla Göster

Merhaba kıymetli okuyucularım; toplumun ilgisini çekeceği ve yararlı olacağı düşüncesiyle okurlarımla bunları bizim ülkemizde de GÖRMEK VE YAŞAMAK temennisiyle paylaşmak istedim. Tabii bu yazıyı okuyanlarımızdan büyük çoğunluğunun neden sorusuna da cevap bulacaklarına şimdiden inanıyorum.
Evet; buyurun okuyalım. Belçika’da düğün konvoyu ile trafiği aksatan 18 Türke, 5 yıl boyunca trafikten men ve 2000 avro para cezası verilmiş, 6 araca da el konulmuş. Davaya bakan hâkimin sözleri ise tam bir insanlık dersi: “Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz. Davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. Zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor… Eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları, amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız. Yaptığınızın diktatoryal bir tarafı var.
Yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. Yolu tıkarken o esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? E17 Avrupa’daki en kalabalık otobanlardan biri. Sizin dans edebileceğiniz bir yer değil”

Kaynak: Euronews

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz.( Mevlana)

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.
Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın…
KAZIM İLHAN
SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMANI

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir