doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Hırsızlığın Böylesine Ne Demeli?

Daha Fazla Göster

Merhaba kıymetli okuyucularım; hırsızlık hikâyeleri farklı oyunlarla insanlarımıza Lades dedirtiyor. Hayatımızda her yaşanmışlıklardan ders çıkarmalıyız derken. Nasıl bir senaryo ki; insanların manevi duygularıyla oynamalarına, gülelim mi yoksa ağlayalım mı? Buyurun birlikte yaşanmış bir oyun hırsızlığını okuyup sonra da düşüncelerinizi bekliyorum. Adamın biri arabasıyla giderken yolda bir yolcu alır arabaya. Adam arka tarafa biner. Şoför adama hemşerim kimsin nereye gidersin der… Yolcu da ben Azrailim. Canını almaya geldim der. Şoför alaycı bir tavırla sen mi Azrailsin der. Ya senin gibi Azrail olur mu hiç der. Yolcu sakin bir tavırla sen daha önce Azrail gördün mü de tarif ediyorsun der. Ve ekler yolcu. İnanmadın bana öylemi? der. Şoför inanmadım tabii der… Yolcu o zaman 200 metre ileride bir adam daha alacaksın der. Gerçekten de adamın dediği gibi şoför 200 metre ilerde bir yolcu daha alır… Ama yolcu ön tarafa oturur. Olaylar bundan sonra daha da enteresanlaşır. Şoför yanındakine e sen kimsin nereye gidersin der. Öndeki ağabey ben merkezde bir yerde indirirsen çok sevinirim adım falanca der. Şoför yahu; şu arkadaki adam bana Azrailim diyor görüyor musun? Şu herife hem iyilik ediyoruz; hem de dalga geçiyor zibidi der.
Öndeki arkaya bakar ama kimse yoktur. Öndeki abi arkada kimse yok ki. Şoför hışımla arkaya bakar ve kör müsün be adam arkada oturuyor ya öndeki arkaya bir daha bakar ve abi senin kafan iyi mi? Yoksa dalga mı geçiyorsun der… Bu sefer arkadaki söze girer. Gördün mü der öndeki beni ne duyabilir ne de görebilir der şoföre. Şoförün bir anda dizlerinin bağı çözülür bet beniz atar. Arkadaki şoföre, hadi der arabayı kenara çek son duanı et canını alacağım der. Şoför ağlamaklı çaresiz bir şekilde arabayı kenara çeker ve iner arabadan sonra. Adamlar arabayı aldığı gibi kaçmışlar.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz.( Mevlana)

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.
Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın…
KAZIM İLHAN
SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMANI

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir