doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Büyümenin Kilidini Açmak

Daha Fazla Göster

“Fiyat insanların ödediği, değer satın aldıkları şeydir” Değerli okuyucularım, sizlere Sevgili Ümit ÜNKER’in dikkatini çektiği bu güzel sözüyle merhaba demek istiyorum.
Bundan böyle bu köşede satış, pazarlama ve marka yönetimi alanlarında buluşacağız.
İlk yazımda stratejik satış yöntemleri, müşteri memnuniyeti, iyi ve doğru tanıtımın rekabet açısından neden önem taşıdığını kaleme aldım.
Gelişen ve değişen dünyada sektörler hızla büyürken, rekabet de artmaktadır. İşte tam da bu noktada rekabet edebililirliğin yolu doğru strateji, doğru pazarlama, doğru tanıtım ve kaliteli ürün sunmaktan geçmektedir.
Günümüz dünyasında hangi alanda olursanız olun, hangi alanda müşteri odaklı çalışırsanız çalışın, tek başına klasik satış yaklaşımları artık geçerliliğini yitirmektedir.
Rakiplerinize karşı farkındalık oluşturmak açısından dijital dünyayı tanımak, teknolojinin artılarını bilmek firmanızı her zaman bir adım öne çıkaracaktır.
İster eğitim, ister inşaat, ister turizm… Hangi alanda olursanız olun doğru tanıtım stratejileri belirlemezseniz, markanızı öne çıkarmanız mümkün değildir.
Taktiksel pazarlama hedeflerinin teorik olarak pratiğe dönüşmesi hiç de kolay değil. işte bu noktada büyümenin kilidini açmak, doğru pazarlama uzmanları vasıtasıyla doğru satış yöntemleri ile mümkündür.
Yazımın başında da da bahsettiğim gibi müşterilerinize mutlaka bir değer sunmalısınız. Geçmişten gelen geleneksel Ahilik değerlerimizi teknoloji ve doğru pazarlama uzmanları ile birleştirdiğinizde büyümenin kilidini açmış olursunuz.
İşin sırrı aslında üç kelime. Değer, tanıtım ve satış… İşin püf noktası ise ürünü doğru müşteri ile doğru şekilde buluşturmak. Aynı zamanda sürdürülebilirliği sağlamak için alanlarımızı yenilemek, müşterinin ihtiyaçlarına karşılık vermek ve memnuniyetini sıcak tutmak ana öncelik olmalıdır.
Son olarak cümlelerimi şu güzel sözle noktalamak istiyorum. Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir. Markanızın sürekliliği daim olsun.
Kalın sağlıcakla…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir