doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bir Balkan Türkünün Biyografisi

Daha Fazla Göster

Anne ve baba tarafından Balkan Türkü bir ailenin oğlu olarak, 1969 yılında, Kahramanmaraş’ta doğan Selçuk Kurtsatar, Balkan Türkü, bir ailenin görenekleri doğrultusunda yetişmiştir.

Kendi ifadesiyle, Balkan Türklüğünün ne olduğunu bilen ve bu yönde, kendisine güvenen Selçuk Kurtsatar, üniversite eğitimini İskenderun’da, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde, harita ve kadastro teknikeri olarak, 1993 yılında bitirmiştir. Askerlik görevini ise, İzmir’de, Askeri İstihbarat Harp Komutanlığı’nda yapmıştır.

Askerlikten dönüşte, derneğin yönetiminde sürekli bulunan Selçuk Kurtsatar, 2011 yılında, Akdeniz Federasyonu Yönetim Kurulu’nda görev almıştır. 2014 yılında yapılan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Kurulu’nda, Konfederasyon Yönetim Kurulu’na seçilmiştir ve 2017 yılının kasım ayına dek yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmiştir.

An itibariyle, Akdeniz Federasyonu’nda, Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden Selçuk Kurtsatar, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı’dır.

“En büyük amacımız; Ankara’da federasyon kurmak”

Samsun’da, Karadeniz Dernekleri Federasyonu’nun konfederasyona bağlanmasında, 2017 yılında, kuruluşunda yer alan Selçuk Kurtsatar, en büyük amaçlarının ne olduğuna ilişkin şu açıklamada bulundu:

“İstanbul, Anadolu’nun beyni; Ankara, kalbi; diğer Anadolu şehirleri ise, Türkiye’nin ciğeri, kolları ve bacaklarıdır. Ticaret, İstanbul’da; siyaset ise Ankara’dadır. Bu bağlamda, Trakya ve Anadolu’da, yaklaşık 30 milyon Balkan Türkünü her alanda temsil etmek adına tüm yapılanmamız, Ankara ile tamamlanacaktır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir