Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Evde Bakım Yardımı ödemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

7 bin 608 TL ÖDEME YAPILACAK

Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde toplam 4.2 milyar TL tutarındaki ödemelerin hesaplara yatırılacağını belirtti. Bu yardım kapsamında, hak sahibi kişilere aylık 7.608 TL ödeme yapılacak.

ÖNE ÇEKİLDİ

Bakan Göktaş, tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla her ay düzenli olarak yapılan Evde Bakım Yardımı ödemelerini Kurban Bayramı sebebiyle öne çektiklerini ve yarın itibarıyla toplam 4.2 milyar TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

3 senelik kart aidatlarının iade edileceği iddiasına açıklama geldi 3 senelik kart aidatlarının iade edileceği iddiasına açıklama geldi

ÖDEMELER YARIN HESAPLARDA

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı kapsamında her hak sahibine aylık 7.608 TL ödeme yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Kurban Bayramı dolayısıyla, evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı ödemelerini öne çekerek yarın hesaplara yatıracağız. Bu ay, Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanan 560 bin vatandaşımız için toplam 4,2 milyar TL ödeme yapacağız.

Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz doğrultusunda, bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.” 

ALINTI: KAMU SON HABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER