doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkanlar Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya Seslendiler: “İstifa Et”

baskan-kiymaya-seslendiler-2411
Daha Fazla Göster

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya Seslendiler: “İstifa Et” CHP, İYİ Parti ve SP Samsun İl başkanları, Yakakent Belediyesi’nin hizmet damgalı pasaport konusunda gerekli özeni göstermemesini eleştirerek, başkan Kıyma’yı istifaya çağırdı.

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen İçişleri Bakanlığı’nın gri pasaport düzenlemesinde gerekli özeni göstermediği gerekçesiyle hakkında soruşturma açtığı Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya tepki göstererek, istifa çağrısında bulundu.

25 yakakent baskanlar 2 Ana Manşet

KENDİNİ KURTAMAYA ÇALIŞIYOR

CHP’li Fatih Türkel, sürecin takipçisi olacaklarını belirterek, “Burada resmen insan kaçakçılığı var. Başkan mağdurları oynuyor. Mağdur başkanın Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelmiş Yakakentli bile olmayan insanları yurt dışına gönderirken aklı neredeydi? Burada kasıt var. Bu organize bir iştir. Diğer illerde daha önce oldu ve ülke çalkalandı. O zaman da mı duymadı? Bence suçunu ve günahını kabul etsin. ‘Ben mağdurum’ diyerek kendini kurtarmaya çalışmasın. İçişleri Bakanlığı’nın gerekeni yapması lazım. Sürecin takipçisiyiz” dedi.

25 yakakent baskanlar 1 Ana Manşet

İKİSİ DE İSTİFA ETMELİ

Samsun’un bu tür konularla gündeme gelmesini üzüntü ile karşıladıklarını dile getiren Başkan Aksoy da “Gönderilenlerin birçoğu Samsunlu değilmiş. Yani bu direkt insan kaçakçılığına giren bir durum var. İçişleri Bakanlığı araştırmaya başladı. Sürecin takipçisi olacağız. Hem belediye başkanını hem de başkan yardımcısını istifaya davet ediyorum. Belediye Başkanı’nın haberi olmadan böyle bir şeyi yapabilirler mi? Samsun’un böyle işlerle gündeme gelmesi bizi üzüyor. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Neyi saklıyorsunuz?” diye konuştu.

25 yakakent baskanlar 1 Ana Manşet

“SAVUNMAK DOĞRU DEĞİL”

“Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma bu konuyla ilgili olarak çok fazla kimseyle görüşmek istemediğini” kaydeden SPli Salih Şen ise konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bu göçmen kaçakçılığı konusu hukuki bir süreç. Belediye Başkanı bu konuda ne elde etmiştir? Yani para karşılığında bir uygulama yapılıyor? Bir menfaat karşılığında mı yapılıyor? Bunu da çok biliyor değiliz. Bu olay durulduktan sonra yapılacak tek şey istifa etmektir. Hukuka teslim olmaktır. Usulsüzlük yapılan şeyi savunmak doğru bir şey değildir.”

Dilber BAHADIR, Hakan AKGÜN

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir