banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Yabancılar Çarşısı turizme kazandırılmalı - Samsun Haber

SAMSUN 12.11.2019, 10:03
Yabancılar Çarşısı turizme kazandırılmalı - Samsun Haber
1/9

Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Alaaddin Sayın ve Samsun Kırtasiyeciler Odası Başkanı Olcay İnaç, Yabancılar Çarşısı’nın yenilenmeye ihtiyacı olduğunu ve turizme kazandırılması gerektiğini ifade etti

Samsun’un en eski alışveriş noktalarından biri olan Yabancılar Pazarı, durgun günler yaşıyor. Esnaf, çarşının hareketlendirilmesi için projeler geliştirilmesi gerektiğini söylerken, çarşı yöneticileri ise turizm sektörünün temsilcilerinden aldıkları önerileri yerine getirmeye çalışarak, Yabancılar Pazarı’nı turizme kazandırmak olduğunu ifade etti.

VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK İSTİYORUZ
Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Alaaddin Sayın: Yabancılar Çarşısı’nın turizme kazandırılması için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nden aldığımız öneri yerine getirmeye çalışıyoruz. Çarşımızda yenilikler yaparak, daha iyi bir hale getirmeye çalışacağız. Bizim de tek amacımız çarşımızı turizme kazandırmak. Samsun’da yaşayan vatandaşlarımızı çarşımıza çekmekte zorlanıyoruz. AVM’lerle baş etme konusunda zorlanıyoruz. Samsunlu vatandaşlardan çarşımıza ve esnafa sahip çıkmalarını istiyoruz.