doğa calven cemre
5s arslan bilgi

WhatsApp’ta Yeni Dönem Başlıyor! İşte Alınan Yeni Kararlar

whatsapptan-gizlilik-sozlesmesi-aciklamasi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp’ta Yeni Dönem Başlıyor! İşte Alınan Yeni Kararlar Whatsapp için beklenen gün geldi çattı. Tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için belirlediği 15 Mayıs’ta (bugün) bitiyor. İşte Whatsapp tarafından yapılan açıklama ve alınan yeni kararlar…

Facebook bünyesinde olan sohbet uygulaması WhatsApp 15 Mayıs 2021 tarihinde güncellemeye gideceğini duyurmuştu. Kişisel verileri ihlal ettiği gerekçesiyle tepki toplayan güncelleme süreciyle ilgili şirketten açıklama geldi. İşte Whatsapp tarafından yapılan açıklama ve alınan yeni kararlar…

Türkiye ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma ugulaması WhatsApp’tan tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için belirlediği 15 Mayıs’ta (bugün) bitiyor.

Ancak kullanıcıların geri adım atmadığını gören WhatsApp’ın kendisi 15 Mayıs kararında bazı değişikliklere gitti.

WHATSAPP’TAN 15 MAYIS AÇIKLAMASI

Dünya devinden milyonlarca kullanıcının merak ettiği açıklama geldi.

WhatsApp hesapların silinmeyeceğini, bazı işlevselliğin azaltılacağını açıkladı.

ÖNCE HESAPLARIN SİLİNECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

WhatsApp’ta tartışmalara neden olan gizlilik sözleşmesi için yapılan uzatma 15 Mayıs tarihinde erdi. Şirketten yapılan ilk açıklamada bu tarihten sorna yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin hesaplarının önce askıya alınacağı ardından silineceği yönündeydi.

ONAYLAMAYAN KULLANICILAR UYGULAMAYA GİREMEYECEKTİ

WhatsApp daha önce yaptığı açıklamada veri ilkelerini onaylamayan kullanıcılar 15 Mayıs’tan sonra uygulamaya giremeyeceğini söylemişti.

Ancak kullanıcıların geri adım atmadığını gören WhatsApp’ın kendisi 15 Mayıs kararından da geri adım attı.

WHATSAPP’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR! KULLANICILAR SÖZLEŞMEYİ ONAYLAMAZSA NE OLACAK?

iŞTE YAPILAN AÇIKLAMA;

15 Mayıs’tan sonra hiç kimsenin hesabı silinmeyecek yada fonksiyonları kaybolmayacak.Bir süre daha sürekli olarak sözleşme hatırlatması yapacağız.

Sözleşme uyarısı bir süre sonra kalıcı hale gelecek ve halen onaylamamış kullanıcıların hesaplarınde işlevsellik azaltılacak.

İŞTE KISITLAMALARDAN BAZILARI

Sohbet listenize erişemeyeceksiniz. Ancak size yapılan telefon ve video aramalarını yanıtlayabileceksiniz. Eğer WhatsApp bildirimleriniz açıksa size gelen mesajlara yanıt verebileceksiniz ya da kaçırdığınız aramaları siz başlatabileceksiniz.

Sınırlı kullanım birkaç hafta sürecek eğer halen kabul etmediyseniz WhatsApp’ı kullanamayacaksınız.

WhatsApp’ın kişisel verileri ihlal ettiği gerekçesiyle tepki toplayan güncelleme süreciyle ilgili şirketten açıklama geldi.

“HAYIR MESAJLARINIZI GÖRMÜYORUZ”

WhatsApp’ın açıklamasında “Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir