doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

WhatsApp’ın İki Yeni Özelliği Ortaya Çıktı

whatsappin-iki-yeni-ozelligi
Daha Fazla Göster

WhatsApp’ın İki Yeni Özelliği Ortaya Çıktı WhatsApp, iki yeni özelliği beta versiyonda test etmeye başladı. Kullanıcı deneyimi odaklı olan tarihe göre arama ve son görülmeyle ilgili lan özellikle WhatsApp beta versiyonda ortaya çıktı.

WhatsApp kullanıcı deneyimini geliştirmek adına her hafta yeni özellikler getirmeye başladı. Son olarak iOS’tan Android’e sohbetleri taşıma özelliğini getiren WhatsApp’ta kullanıcıların canını sıkan iki sorun için yeni özellikler ortaya çıktı.

WHATSAPP’TA TARİHE DAYALI ARAMA ÖZELLİĞİ

Bir WhatsApp sohbeti içerisinde aradığınız eski tarihli bir mesajı bulmak için dakikalarca uğraşmanız gerekiyor. Arama özelliği kolaylık sağlasa da, hangi kelimeyi bulmak istediğinizi hatırlamıyorsanız yine çözüme ulaşamıyorsunuz. Şirket bu sorunu kesin olarak çözecek bir özellik geliştiriyor.

WhatsApp’ın yeni özelliklerini aylar öncesinden ortaya çıkarmasıyla tanınan WABetaInfo, uygulamanın üzerinde çalıştığı yeniliğin detaylarını paylaştı. Buna göre, WhatsApp yakında bir sohbet içerisinde tarihe göre arama yapılmasına izin verecek. Böylelikle aradığınız mesajları spesifik bir günle filtreleyerek daha kolay bulabileceksiniz. Paylaşılan ekran görüntülerine bakıldığında, WhatsApp’ın gün, ay, yıl seçimine varana kadar kullanıcılara olanak sağladığı gözüküyor.

WHATSAPP SON GÖRÜLME İÇİN YENİ BİR SEÇENEK

WhatsApp’ta son görülme özelliğini kişilere göre ayarlayabileceksiniz. WhatsApp, şimdiye kadar kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyordu. İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç” seçeneği de eklenecek.

KAYNAK: HABER7

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir