Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol HRS Ajans

WhatsApp Mesajları Başkaları Tarafından Okunabiliyor Mu?

featured

WhatsApp Mesajları Başkaları Tarafından Okunabiliyor Mu? Özellikle sosyal mesajlaşma devi olarak milyonlarca kullanıcısı olan whatsapp güvenilirliği konusunda soru işaretleri oluşmaya başladı.  Ortaya çıkan yeni belgeler , FBI’ın WhatsApp, Telegram, WeChat ve iMessage gibi platformlardaki yazışmaları okuyabildiğini söylüyor.

whatsapp telegram 6894 Teknoloji

 

Son yıllarda, başta WhatsApp olmak üzere anlık mesajlaşma uygulamalarındaki gizlilik sorunları daha sık gündeme geliyor.Ortaya atılan birçok iddia, söz konusu uygulamalardaki mesajların başka kişiler tarafından okunduğunu söylüyor.

İSTİHBARAT SERVİSLERİNE VERİ SAĞLIYORLAR

Property of the People (Halkın Mülkiyeti) grubu tarafından ortaya çıkarılan gizli Federal Soruşturma Bürosu (FBI) belgesi, aralarında WhatsApp ve iMessage’ın da bulunduğu 9 farklı mesajlaşma uygulamasının, istihbarat servisine veri sağladığını ortaya çıkardı.

WHATSAPP TELEGRAM

Rolling Stone tarafından elde edilen belge, Meta’nın WhatsApp ve Apple’ın iMessage uygulamasının, FBI’a en çok veri sağlayan uygulamalar olduğunu gösteriyor.

Uçtan uca şifreli olmalarına rağmen, bazı durumlarda FBI’ın yazışmaları takip edebildiği belirtilirken, FBI’ın şirketlerden mesajlardaki kişisel verileri isteyebileceği de vurgulandı.

FBI’ın; telefon numarası, IP adresi, konum, mesaj atılma tarihi ve kişiler gibi bilgileri ele geçirebildiği ve gerçek zamanlı metadataları talep edebileceği de belirtildi.

 

whatsappta son gorulme belirli kisiler icin devre disi birakilabilecek 76545678.jpg Teknoloji

WHATSAPP’TAN AÇIKLAMA

Whatsapp yetkilileri, “WhatsApp üzerindeki bütün mesajlaşmalar uçtan uca şifrelidir ve mesajlar güvendedir. Güvenlik güçlerinden gelen talepleri dikkatlice inceleyip ona göre harekete geçiyoruz.” açıklamasını yaptı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.